• 25 Травня, 2022

Володимир Бойко: Зборівська РДА роздає землю по гуртових цінах?

Те, що представники так-званих патріотичних політичних партій на місцях впроваджують антинародну політику Януковича-Азарова – не дивина. Чиновники роздають власність Українського народу, наче власну. До таких, на думку першого заступника голови ТОО ВО «Батьківщина» Володимира Бойка, на Тернопіллі відноситься партієць, нібито, опозиційної Української народної партії (УНП) Фелікіссім Ментух, який очолює Зборівську районну державну адміністрацію.

Саме землю, 13 стаття Конституції України визначає як власність Українського народу. Аналізуючи розпорядження голів райдержадміністрацій можна прийти до висновку, констатує Бойко, що вони розпоряджаються землею, як нічийною річчю.

\”Складається враження, що кожен голова РДА намагається роздати землі більше за свого попередника. Нажаль, цьому сприяє і законодавство. Вочевидь, така вдача і в пана Ментуха. Мою увагу привернули два розпорядження голови Зборівської районної державної адміністрації, якими виділено землю для ведення фермерського господарства\”, – коментує політик.

11 травня цього року голова Зборівської РДА видав розпорядження № 263 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на території Кобзарівської сільської ради». Цим документом, розповідає Володимир Бойко, чиновник передав 27,5 гектарів власності українського народу в оренду громадянину Вінницькому Віталію Миколайовичу, жителю міста Тернополя.

\”Мальовнича ділянка поблизу лісу над річкою Серет на 30 років віддана у приватні руки. Та ще й за яку суму? Нормативна грошова оцінка клаптика «малої Швейцарії» в Зборівському районі оцінена ДП «Центр державного земельного кадастру» в 50 тисяч 951 гривню 86 копійок. Згідно розрахунку земельників, вартість орендної плати одного гектара становить аж 5 гривень 10 копійок. Жителі села, в якому віддається земельна ділянка, про це нічого не знають. Сьогодні затвердження ганебної оцінки землі виноситься на розгляд сесії районної ради. І знову ж таки, якщо сесія не проголосує за таку ганебну орендну плату, законодавство дозволяє зробити це в судовому порядку\”, – обурюється перший заступник голови ТОО ВО «Батьківщина».

За його словами, ще одним розпорядженням від 17 серпня 2011 року № 487 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства на території Білоголівської сільської ради» Ментух розпочав процедуру передачі 45 гектарів в урочищі «Свята гора» також для ведення фермерського господарства.

\”Тільки заявником в цьому випадку виступає Ігор Зіновійович Шнуровський, який ще так недавно обіймав посаду першого заступника голови РДА та виконував обов’язки першої особи району. Можна припустити, що вартість землі і в цьому випадку стане мізерною\”, – припускає Володимир Бойко.

\”Ще більш цікавішими такі дії очільника Зборівського району стають в контексті запланованої антиукраїнською владою земельної реформи. Адже дана грошова оцінка діятиме протягом трьох років, а особа, яка орендує земельну ділянку, матиме першочергове право на її викуп. Таким чином, дорогоцінні надбання українців перейдуть у приватні руки за безцінь?! ГАНЬБА!!!\”, – наголосив політик.

До вашої уваги вищезгадані розпорядження голови Зборівської РДА:

\"\"

 

ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ  РАЙОННОЇ  ДЕРЖАВНОЇ  АДМІНІСТРАЦІЇ

 

від   «11»  травня  2011 року                             м. Зборів                                              №  263

Про затвердження проекту землеустрою

щодо відведення земельної ділянки в оренду

на території Кобзарівської сільської ради

Відповідно до статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 17, 124 та пункту 12 «Перехідних положень» Земельного кодексу України, розглянувши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на території Кобзарівської сільської ради та заяву Вінницького Віталія Миколайовича, жителя міста Тернополя, що додаються:

1. Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду Вінницькому Віталію Миколайовичу загальною площею 27,5000 га для ведення фермерського господарства за рахунок земель запасу (землі сільськогосподарського призначення: пасовища – 3,4000 га, сіножаті – 24,1000 га), на території Кобзарівської сільської ради.

2. Надати Вінницькому Віталію Миколайовичу земельну ділянку в оренду площею 27,5000 га за рахунок земель запасу (землі сільськогосподарського призначення: пасовища – 3,4000 га, сіножаті – 24,1000 га) на території Кобзарівської сільської ради терміном на 30 років.

3. Рекомендувати Вінницькому Віталію Миколайовичу приступити до використання земельної ділянки відповідно до вимог статті 125 Земельного кодексу України.

4. Контроль за виконанням розпорядження доручити заступникові голови районної державної адміністрації Молочнику Є.М..

Голова районної державної

адміністрації                                                                                    Ф.А. МЕНТУХ

\"\"

ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ  РАЙОННОЇ  ДЕРЖАВНОЇ  АДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

від   «17»  серпня  2011 року                            м. Зборів                                           № 487

Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства на території Білоголівської сільської ради

Відповідно до статті 21 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, статей 17, 31, 93, 116, 124 та пункту 12 „Перехідних положень” Земельного кодексу України, розглянувши заяву Шнуровського Ігоря Зіновійовича, жителя села Бзовиця, що додається:

1. Надати дозвіл Шнуровському Ігорю Зіновійовичу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду загальною площею 45 га для ведення фермерського господарства за рахунок земель запасу (землі сільськогосподарського призначення – рілля) в урочищі «Свята Гора» на території Білоголівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області.

2. Дозволити проектним ліцензованим організаціям виконати роботи по розробці вищезгаданого проекту землеустрою.

3. Рекомендувати Шнуровському Ігорю Зіновійовичу проект землеустрою подати на затвердження в районну державну адміністрацію.

4. Контроль за виконанням розпорядження доручити заступникові голови районної державної адміністрації Молочнику Є.М.

Голова районної державної

адміністрації Ф.А. МЕНТУХ

Попередня

Політичне судилище над Юлією Тимошенко є несумісним з вимогами Конституції

Наступна

Ініціатива представника «Батьківщини» вже допомогла 86 жителям Козівського району