• 20 Вересня, 2021

В Тернополі Комітет опору диктатурі пікетуватиме облдержадміністрацію

У вівторок, 27 вересня, о 12 годині у приміщенні Народного Руху України, що за адресою: м. Тернопіль, вул. Сагайдачного 10 (тел. 25-34-43), відбудеться прес-конференція Тернопільського обласного Комітету опору диктатурі.

На ній буде висвітлено план заходів щодо захисту соціально незахищених  категорій громадян, інтересів Почаївської лаври та української мови. Також 29 вересня о 12.00  буде проведено акцію протесту під стінами Тернопільської обласної державної адміністрації з вимогою продовження соціальних виплат чорнобильцям, афганцям та освітянам.  Як повідомив координатор Комітету Степан Барна, участь у прес-конференції та пікеті візьмуть, окрім представників політичних партій та громадських організацій, організації чорнобильців, ветеранів, освітян, а також – духовенство. Представники політичних партій та громадських організацій Тернопільщини об’єднали зусилля та прийняли ряд спільних заяв щодо ситуації, яка відбувається в країні.

Стурбованість представників Комітету викликає:

  1. Прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». У зв’язку з цим було ухвалено терміново вжити рішучих заходів щодо недопущення зменшення у 2011 році обсягів фінансування соціально незахищених категорій громадян України та забезпечення здійснення соціальних виплат у повному обсязі.
  2. Вилучення Почаївської лаври з «Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», – законопроект №9105, ініційований Дмитром Шенцевим та Юрієм Бутом.
  3. «Мовний проект» Ківалова-Колесніченка. Законопроект № 9073 «Про основи державної мовної політики», ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком та зареєстрований у ВР. Передбачає функціонування, паралельно з державною мовою, регіональних мов або мов нацменшин. Ним збережений конституційний державний статус української мови, однак на території Україні гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесені російська, білоруська, болгарська, вірменська та ін. Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менш 10% громадян, що населяють певну територію за даними перепису.

Тернопільський обласний Комітет опору диктатурі нині пропонує виробити стратегію узгоджених дій опозиційних партій на всіх рівнях місцевих рад.

Принагідно хочемо нагадати, що до Комітету опору диктатури входять:

ТОО ВО «Батьківщина»

ТОО «Народна самооборона»

ТОО «За Україну!»

ТОО ВО «Свобода»

ТОО Українська народна партія

ТОО «Громадянська позиція»

ТОО «Фронт Змін»

ТОО «Народний рух України»

Обласне товариство «Політичних в`язнів та репресованих»

«Українська народна рада»

ТОО «Українська платформа»

ТОО МО ОУН (д)

Тернопільський обласний Комітет опору диктатурі.

Попередня

Вчинятиму, як дід і прадід мої вчиняли: боротимусь за Неньку Україну

Наступна

Володимир Бойко: «Наші діти в школах замість історії наших героїв не повинні вивчати біографію одного зека, який знімав шапки з перехожих»