• 2 Липня, 2022

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає негайно звільнити всіх політв’язнів і відкликати провладний закон про вибори

Заява фракції «БЮТ-Батьківщина», яку озвучив з парламентської трибуни Голова фракції Іван Кириленко:

Шановні співвітчизники!

Майже три місяці минуло відтоді, як Юлія Тимошенко була безпідставно кинута за грати – за надуманим звинуваченням.

Тоді вважалось, що все минеться і зійде з рук. Трохи пошумить преса, побузить опозиція, почваниться Європа, та так потихеньку все і затихне.

Але не так сталось, як гадалось. Юлія Тимошенко в тюрмі стала для влади на порядок небезпечнішою, ніж коли була на волі. На чиєму боці нині всенародне співчуття?

Ви хотіли мати навколо Юлії випалену пустелю? А отримали мінне поле, на якому куди не ступи – вибухи! Хіба не вибухнула масовим обуренням світова спільнота? Хіба не чітко вкотре висловився Європарламент? Хіба не прозоро заявили свою позицію Сполучені Штати?

Поки що все це – мимо вух. А даремно! Хіба не знаєте, що Захід довго запрягає, але потім маховик у зворотний напрямок повернути буде дуже важко.

Так, сьогодні ваш бізнес в більшості торгує зі Сходом. Але живе, навчається і зберігає величезні капітали – на Заході!

Вас це не турбує? І вдома, в Україні, ситуація виявляється теж не з простих. Народ уже збагнув, що таке стабільність на «соціальному цвинтарі». Особливо після того, як втратив головного «защитника» своїх інтересів. А «полузащитникам», даруйте, не вірить!

Це ж ви забули, як півроку блокували трибуну, вимагаючи вдвічі збільшити заробітні плати, пенсії, стипендії… Ну і де вони?

А люди не забули!

Перше, що пропонуємо! Перестаньте демонструвати слабкість і безпорадність. Нові старі кримінальні справи проти Тимошенко, що добряче віддають нафталіном – це очевидна слабкість.

Не це треба! Проявіть силу. Силу розуму і мудрості. Негайно випустіть із-за грат усіх політичних в’язнів, і хай народ на виборах дасть оцінку всім!

Тим більше, що люди вже задаються питанням: за що ув’язнили Юлю, і при цьому ніхто не реагує на те, що буйним цвітом знову розквітає рекет, рейдерство, грабежі, захоплення, «маски шоу» і тому подібне.

Друге. Негайно відкличте свій феодальний проект закону про вибори. Це ж додуматись: прописати в ньому середньовічні норми, щоб не просто зберегти, а монополізувати владу однієї політичної структури.

Схаменіться! Не робіть з України Сомалі!

Нині діючий закон, який свого часу схвалила Європа, найбільш прийнятний для наших реалій.

Так, він вимагає удосконалення. Потрібні максимально відкриті для виборців списки на місцевому рівні. І ми підтримуємо такі підходи. Це набагато краще і прозоріше за відверто куплені мажоритарні мандати.

Чи готові ви до цього?! До речі, хочу нагадати, що від України очікують закон про вибори, напрацьований разом з опозицією. В іншому випадку вибори можуть визнати нелегітимними.

І як наслідок – ізоляція. До чого це може призвести? За прикладами якраз далеко і ходити не треба.

І третє. Не дратуйте людей. Незабаром – остаточне ухвалення бюджету 2012. В ньому або буде реальний соціальний захист чорнобильців, афганців, дітей війни, інвалідів і інших вразливих категорій, або не буде.

Ми рішуче підтримуємо перше і категорично виступаємо проти другого!

Питання – де взяти гроші, щоб не дорікали в зайвому популізмі!

Вдесяте нагадуємо: скасуйте ганебну угоду з Кіпром! Закрийте цю офшорну корупційну лавочку, залиште в рідній країні майже 250 мільярдів гривень!

А не хочете залишати і чогось боїтесь, то сплатіть хоча б податки. 40 мільярдів – це теж гроші, яких цілком достатньо, щоб закрити діри в Пенсійному фонді, задовольнити мінімальні потреби всіх соціально незахищених верств населення.

Зробите це для людей – можете сміливо йти на вибори, не боячись пропорційного закону. Навіть з відкритими списками.

Слава Україні!

І Юлі – волю!

Попередня

Фонд держмайна України відреагував на проблему Почаївської Лаври, підняту Василем Деревляним

Наступна

Володимир Сергійчук: «Не зважаючи на всі спроби чинної влади – відсунути Україну на узбіччя історії, їм це не вдасться…»