• 20 Січня, 2022

Володимир Бойко: «Новий виборчий закон дозволить забрати політичних торгашів з Верховної Ради»

Сьогодні, 21 листопада у Тернопільському прес-клубі відбулося обговорення нового Закону України «Про вибори народних депутатів».
Партію «Батьківщина» представляв перший заступник голови Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Володимир Бойко.

\"\"

Свій виступ він розпочав з запитання: «А в якій політичній ситуації був прийнятий цей закон?»

«Ми прекрасно розуміємо, що маючи беззаперечну більшість, Верховна Рада сьогодні могла прийняти виключно зручний для влади виборчий закон. А саме: коли б члени комісій формувалися виключно з представників Партії регіонів, коли б протоколи про підсумки голосування могли бути лише в трьох екземплярах (один в окружній комісії, другий на дільничній, третій – в голови комісії), хто б тоді міг довести порушення чи фальсифікацію виборів? Я сьогодні хотів би відкинути звинувачення у будь-яких змовах, так званих коаліціях між владою та опозицією, бо це – абсурд. Поіменне голосування за даний закон демонструє, що антиукраїнська більшість мала достатню кількість голосів у парламенті, щоб прийняти будь-який закон, який захоче, не враховуючи – за чи проти голосує опозиція. Разом з тим, ми таки домоглися окремих позитивних речей: усі політичні партії та кандидати зможуть подавати своїх представників до комісій, зможуть перебувати під час голосування та під час підрахунку голосів, а також контролювати хід виборів», – зазначив В. Бойко.

Щодо 5% бар’єру, Володимир Бойко нагадав, що напередодні голосування за виборчий закон керівництво парламентських фракцій «БЮТ-Батьківщина» та НУНС підписали спільну позицію, щодо 1% бар’єру.

«Опозиційні партії, в тому числі «Батьківщина» виступають за демократичне суспільство. Однак, я маю свою думку щодо даного питання. Аналізуючи багато попередніх виборчих процесів, я побачив, що ті, хто набирають найменше голосів, стають політичними торгашами у Верховній Раді. Зокрема, соціалістична партія Мороза, партія Литвина, коли їм вдалося виторгувати посади Голови ВР, інші посади в коаліції. Ті політичні партії, які кажуть, що в них рейтинги захмарні, новий закон критикують лише через високий прохідний бар’єр. Однак, більшість з них не дотягнула б і до 3 %. Для прикладу, рейтинг «Свободи» сьогодні варто порівнювати з рейтингом Тягнибока на останніх Президентських виборах, а це приблизно півтора відсотки. Тому, моя позиція, що цей 5% бар’єр дозволить забрати цих політичних торгашів з Верховної Ради. Це може призвести до того, що в Україні може сформуватися двопартійна система парламенту, коли одна партія провладна і одна опозиційна. Я вважаю, що це буде ідеальний варіант для нашої держави» – резюмував політик.

Попередня

Життю Юлії Тимошенко загрожує реальна небезпека, – Турчинов

Наступна

Із обіцяного скорочення чиновників вийшов «пшик»