• 20 Січня, 2022

Василь Деревляний: «Посіпаки президентської адміністрації в дусі сталінських енкаведистів фізично знищують лідера опозиції, лідера партії ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко»

Про це та інше під час прес-конференції, 22 листопада говорив народний депутат України, голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний.

\"\"

«Ми всі, народні депутати партії ВО «Батьківщина» зверталися до судді Кірєва з клопотанням, щоб відвідати Юлію Володимирівну в СІЗО, але нам відмовили. На сьогоднішній день Юлія Тимошенко перебуває у вкрай важкому стані, і це підтвердила уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, яка без попередження вчора приїжджала до Лук’янівського СІЗО відвідати екс-прем`єр-міністра. Не зважаючи на важкий фізичний стан, до Юлії Тимошенко не впускають близьких та рідних, відмовляють у наданні належної медичної допомоги та продовжують допити в камері. Як зазначила сама Ніна Карпачова, абсолютно неможливим є проведення слідчих дій в камері СІЗО, це єдиний випадок за часів незалежності України. Циніки з суду, Генпрокуратури, СБУ та президентської адміністрації переступили через все людське. Ці слідчі, в дусі сталінських енкаведистів фізично знищують лідера опозиції, лідера партії ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко», – зазначив народний депутат.

Зважаючи на вкрай важкий стан здоров’я лідера опозиції, народні депутати парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» звернулися до міжнародних організацій: «Червоний хрест», «Лікарі без кордонів», Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«В зверненні до міжнародних організацій ми висловили прохання допомогти у проведенні медичного обстеження Юлії Володимирівни. Попри всі нелюдські, незаконні та антиконституційні дії чинного режиму Януковича, знищити основного опонента – нашого лідера та нашу політичну силу їм не вдасться. Все більше українська спільнота в Україні та за кордоном виступають на підтримку Юлії Тимошенко та з критикою дій влади в Україні», – наголосив Василь Деревляний.

За його словами, 13 грудня розглядатиметься апеляція по так званій газовій справі.

«Зізнатися чесно, на справедливість та законопослушність з боку цього режиму ми не особливо очікуємо, але оскільки, 19 грудня в Києві запланований саміт Україна – ЄС, можливо, присутність представників Європарламенту спонукає працівників суду та Генпрокуратури діяти згідно закону», – припустив політик.

За словами народного депутата, голови ТОО ВО «Батьківщина» Василя Деревляного, фракція «БЮТ-Батьківщина» зробила максимально все можливе, щоб вибори, заплановані на 2012 рік, відбулися без тотальної фальсифікації.

«Ті дрібні політичні сили, які кричать в один голос про змову між нами та партією влади, – ганебно обманюють українців. Їх не цікавить жоден пункт в законопроекті, окрім 5% бар’єру, який їм не вдасться самостійно здолати. Так, цей закон не є ідеальним, але тут враховані всі, нами подані, технічні моменти. Нам вдалося добитися того, щоб в законі про вибори були чітко виписані такі спірні норми, як: кількість протоколів виборчих комісій, які, згідно з новим законом, будуть мати всі члени виборчих комісій; бюлетені матимуть нумерацію та відповідні ступені захисту; чітко прописані норми щодо формування ОВК тощо. Опрацьовуючи всі альтернативні законопроекти, ми говорили, що не тільки виборча система – це головне, а й звертали увагу на недоліки, які були особливо в законі Єфремова (зокрема, йшлося про те, що після двох порушень кандидат може бути одразу ж знятий з виборчого процесу) та зробили все, щоб не допустити їх до виборчого закону», – наголосив народний депутат.

\"\"

За його словами, ті хто сьогодні найбільше критикують виборчий закон мають найбільший досвід як його потрібно порушувати.

«Ми можемо підняти архіви за 2009 рік, щоб нагадати як ВО «Свобода», ПР, ЄЦ фальсифікували вибори до Тернопільскої обласної ради. Як з видавництва «Збруч» вночі вивозилися пачками бюлетені, застосовувався адмінресурс, шантаж, підкуп. Ми все це бачили і про це можемо нагадати жителям області. На сьогодні жодна з політичних сил окрім «Батьківщини» не може забезпечити на кожній дільниці спостереження чи унеможливлення фальсифікацій. Тому що ми впевнені у своїх прихильниках та партійцях, тому що осередок нашої політичної сили офіційно зареєстрований в кожному селі. Ми провели не одну виборчу компанію і як завжди робитимемо все, щоб не допустити масштабних фальсифікацій», – зазначив народний депутат.

Разом з цим, Василь Деревляний переконаний, що дійсно демократично та прозоро вибори відбудуться лише тоді, коли антиукраїнський режим Януковича буде усунуто від влади.

«Я вкотре хочу наголосити, що провладні очільники вже неодноразово демонстрували зневагу до Закону та Конституції. Тому, важко буде під час виборів протистояти адмінресурсу, підкупу та боротися за чесний та прозорий виборчий процес. Дійсно демократичні чесні та прозорі вибори будуть лише тоді, коли бандицький режим Януковича буде повалено. Сьогодні доля кожного українця у його ж руках. Якщо ми згуртуємо зусилля, а я маю на увазі ті політичні сили, які дійсно готові боротися проти цього антиукраїнського правлячого режиму, боротися за чесні та демократичні вибори на кожній виборчій дільниці, – то недопустимо фальсифікації партією влади», – наголосив народний депутат.

«Може, вже досить гратися в «найнаціоналістичніших з усіх націоналістичних»? Так, бар’єр високий – і це добре. Це дуже добре! Тому що нарешті всі ті, хто так голосно кричить про свій патріотизм, будуть змушені об’єднатися, якщо хочуть пройти до парламенту. Як на мене, цим законом про вибори Україна отримала останній шанс на зміни. Бо саме завдяки цьому закону усі ті крикливі опозиційні партійки зі своїми лідерами або підуть об’єднуватися, або до побачення! Вже 20 років граються кожен у свого гетьмана, а простим людям іноді навіть повечеряти нема за що. Досить гнути свою лінію! Або всі разом – або Янукович лишиться надовго!», – підсумував Василь Деревляний.

Голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний офіційно звинуватив керівництво Тернопільської обласної ради та прокурора Тернопільської області в корупції.

«Тернопільська обласна рада попереднього скликання відсудила у підприємства СЦ «Сервіс-Центр-Стрий» 5,4 млн. грн. неустойки. Ми виграли всі суди. Як народний депутат, я зробив все, щоб майно цього підприємства у Стрию було виконавчою службою описано, продано, гроші перераховано до бюджету. Місяць тому, я забив тривогу своїми депутатськими зверненнями. Стало відомо, що ці кошти не поступили. Ними ніхто не займається – ні прокуратура, ні обласна влада. У той же час СЦ «Сервіс-Центр-Стрий» здійснює маніпуляції через прокуратуру Стрия. Ні Тернопільська обласна рада, ні прокуратура жодного протестного рішення не вжила», – заявив Василь Деревляний.

Нагадаємо, що ще за каденції голови Тернопільської облради А.Жукінського фірма ПП «Сервіс-центр-Стрий», співвласником якої є австрієць Крістіан Чернер, у січні 2006 року купила Тернопільський аеропорт, що належить Тернопільській облраді. Проте пан Чернер не заплатив за нього. За неофіційною інформацією, він був підставною особою. Нібито за ним стояла фігура скандально відомого будівельника Тернопільської області Зіновія Щепановського. Проте тоді провернути аферу з аеропортом не вдалося. Завдяки плідній роботі Тернопільської облради п’ятого скликання під керівництвом Михайла Миколенка, депутати-бютівці домоглися того, що господарський суд області за позовом Регіонального фонду держмайна розірвав договір купівлі-продажу аеропорту і наказав Чернеру сплатити 6,4 млн. грн. неустойки, що становить 20% від суми, за яку було продану летовище – 32 млн. грн. Депутати-бютівці Володимир Бойко та Ігор Романків спеціально їздили до Львова на засідання Апеляційного суду, щоб відстояти власність громади Тернопільщини. І їм це вдалося. Але: рішення суду було, а грошей області так ніхто й не повернув.

У зв’язку з цим, Василь Деревляний направив прокурору Тернопільської області Мельничуку І.І. депутатське звернення щодо перевірки сплати ПП „СЦ-Сервіс-Центр Стрий” неустойки, надходження цих коштів до обласного бюджету, а також встановлення на які цілі вони були використані.

«Як висновок, мені не було надано остаточної відповіді, а також, фактично не вжито жодних заходів, що свідчить про ігнорування прокурором Тернопільської області мого депутатського звернення, ігнорування законних вимог, зазначених у ньому. І це в той час, коли обласний бюджет не забезпечує у повному обсязі належного фінансування освіти, охорони здоров’я, соціального захисту громадян», – прокоментував народний депутат.

За його словами, він продовжуватиме звертатися з депутатськими зверненнями в різні інстанції, щоб повернути кошти.

«Буду звертатися до Генерального прокурора про бездіяльність, про заміну прокурора області, бо, мабуть, погруз в корупції, не може твердо заявити свою позицію по поверненню цих коштів. І обласна рада теж. То вони кричать, що аеропорту потрібно мільйон гривень, а тут від 5 мільйонів відмовляються?!», – наголосив народний депутат.

«Обласна рада нічого не робить для захисту та відстоювання інтересів області та її жителів. Прикладом цього є і питання приватизації спиртової галузі області, закриття бюджетних установ та багато інших проблемних питань. Їх цікавлять лише власні рейтинги на вибори та нові шляхи введення в оману виборців – тернополян», – резюмував Василь Деревляний.

Попередня

Із обіцяного скорочення чиновників вийшов «пшик»

Наступна

День Свободи українців перетворився на День страху Януковича, – заява партії «Батьківщина»