• 21 Жовтня, 2021

Остап Семерак: Закон про ринок земель – це механізм захоплення землі сім’єю Януковича

Закон про ринок земель, ухвалений провладною більшістю у першому читанні, приймається для того, щоб забезпечити сім’ю президента можливість заволодіти великими земельними ресурсами.
Про це в ефірі «5 каналу» заявив народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Остап Семерак.

«Йдеться про прийняття закону, який формує механізм отримання цього ресурсу (землі) в руки однієї сім’ї. Цей законопроект писався для того, щоб сім’я Януковича здобула максимальну кількість землі – і за державні кошти, і безкоштовно», – сказав парламентарій.
«Суть законопроекту зводиться до того, що насправді єдиним осередком, який матиме реальне право консолідувати земельні ресурси, буде державний земельний банк. І його керівник, який призначатиметься владою, не буде обставлений запобіжниками, які не дадуть йому задіювати корупційні механізми», – зазначив Остап Семерак.

Коментуючи заяву Голови Верховної Ради про можливість «істотного доопрацювання» законопроекту до другого читання, депутат зауважив, що «Литвин насправді знає, що Регламент забороняє між першим і другим читанням кардинально змінювати законопроект, і сьогоднішня заява Литвина – це таке собі прикриття його згоди на ухвалення корупційної схеми».

За словами політика, у той час як «цей закон віддає землю сім’ї президента й оточенню цієї сім’ї, він не дає відповіді на низку інших запитань, на які треба відповідати – щодо того, яку реформу ми хочемо робити в сільському господарстві і взагалі на селі».
«Очевидно, до другого читання ці питання вирішені не будуть», – сказав Остап Семерак.
Він підкреслив, що фракція «БЮТ–Батьківщина» «категорично проти прийняття цього закону в такій редакції» і наполягає на підготовці іншого законопроекту про ринок землі. 
«Теперішня влада трошки притримала цей законопроект – очевидно, вивчала, як суспільство реагує на інші так звані реформи, які проводилися не для розвитку країни, а для збагачення «сім’ї». Влада бачить, що суспільство, на жаль, пасивне, і пішла на такий ризикований крок, як прийняття цього закону», – відзначив Остап Семерак.
Інтернетогляд
 

Попередня

Василь Деревляний: Ми солідарні з представниками опозиційних демократичних сил Росії, адже у нас з ними спільна мета – побороти провладні злочинні режими у своїх країнах

Наступна

Янукович свідомо планує вбити Юлію Тимошенко, – заява «Батьківщини»