• 30 Липня, 2021

Україна здобуде європейське майбутнє, але без Януковича, – Юлія Тимошенко

Заява Юлії Тимошенко щодо результатів саміту Україна-ЄС:

– 19 грудня 2011 року відбулася подія, яка мала б стати визначальною для майбутнього нашої держави. Це саміт Україна-ЄС, на якому, як це передбачалось ще півроку тому, мала бути підписана Угода про асоціацію і фактично – паралельно з процесом її подальшої ратифікації – розпочато важку домашню роботу з наповнення змістом нашої європейської перспективи.

Український народ довгих 20 років ішов до цього стратегічного дороговказу у спільне європейське майбутнє: проведено безліч зустрічей, консультацій, переговорів. Ідея європейської інтеграції стала пріоритетом суспільства тому, що відповідає нашим життєвим національним інтересам. Цю роботу здійснювала вся країна – парламенти, президенти, уряди, у тому числі і ті, що очолювала я, наші громадські організації, бізнес, і, в цілому, громадянське суспільство.

Але вся ця титанічна робота була торпедована Януковичем. Саміт Україна–ЄС, на жаль, став черговою втраченою стратегічною можливістю для оновлення і європеїзації України. Ми не набули нових друзів в ЄС і збільшили ризик того, що навіть наші сусіди можуть почати відвертатися від України.

Адже лише за півтора роки Янукович настільки віддалив вітчизняні стандарти прав людини, правосуддя, свободи слова від європейських, що ця прірва стає майже нездоланною.

Керівники країн ЄС, світове демократичне співтовариство били на сполох, робили усі можливі кроки назустріч, і я глибоко вдячна за таку їх позицію і намагання допомогти Україні. Але Янукович не зрозумів жодної підказки від європейських країн, не врахував волю власного народу і пожертвував майбутнім країни в угоду своїм егоїстичним інтересам, хворобливим амбіціям і особистій помсті.

Ця подія ще отримає детальні оцінки, але для мене основним висновком є те, що влада зрадила власний народ. При такій владі справжньої євроінтергації не буде. При ній можливі лише здача національних інтересів та ризик втрати незалежності де-факто. Ми, українці, маємо зробити висновки з гіркого уроку 19 грудня: від Януковича немає чого чекати добра.

Наш народ має сам вирішувати свою долю і відстоювати свої інтереси. Тому європейське майбутнє України у наших з вами руках, дорогі українці, і ми його неодмінно збудуємо. Але вже без Януковича та його найближчого оточення.

Попередня

Апеляційний суд залишив Юлію Тимошенко двічі заарештованою

Наступна

Привітання голови ТОО ВО «Батьківщина» Василя Деревляного з нагоди Дня створення Тернопільсько-Зборівської Митрополії