• 26 Жовтня, 2021

Микола Томенко: Бюджет 2012 року поставить місцеві громади на межу виживання

Про це Віце-спікер сказав, коментуючи ухвалений парламентом Закон про Державний бюджет України на 2012 рік.

Микола Томенко зауважив, що під час обговорення не лише представники опозиції, а й для прикладу – представники Комуністичної партії, які спільно з владою сьогодні сформували виконавчу владу і поки не збираються відкликати своїх представників з високих посад, підтримують позицію про те, що цей бюджет не забезпечує фінансування навіть базових витрат та заробітних плат для місцевих громад.

Віце-спікер наголосив, що без кардинального перегляду бюджету місцеве самоврядування буде ще в гіршій ситуації, ніж у цьому році.

Він нагадав, що у 2011 році лише під тиском опозиції та місцевого самоврядування уряд дотував більшість регіонів України для того, щоби виплатити заробітну плату бюджетникам за грудень.

«В бюджеті, що проголосований, місцеві громади не матимуть можливість забезпечити навіть виплату заробітної плати протягом всього року», – сказав він.

Окрім того, Микола Томенко звернув увагу на те, що бюджет на 2012 рік фактично зняв можливі субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на суму 692 мільйони 85 тисяч гривень, які були проголосовані парламентом у першому читанні.

Він зазначив, що ухвалений бюджет передбачає, що ці гроші будуть профінансовані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Цікавим, за словами Миколи Томенка, є те, що даний Фонд ще не створено, а законопроект щодо його створення проголосований у грудні 2011 року лише у першому читанні.

Щасливцями, на думку Томенка, можуть вважати себе лише кілька високопосадовців та депутатів, які змогли пролобіювати через субвенції для місцевого самоврядування кошти для своїх виборчих округів.

Підсумовуючи, Микола Томенко ще раз наголосив, що державний бюджет на 2012 рік – це бюджет виживання місцевого самоврядування.

http://byut.com.ua

 

Попередня

ЗАЯВА Юлії Тимошенко

Наступна

Василь Деревляний офіційно звернувся до Генпрокуратури з метою захисту прав вчителів Тернопільської області