• 28 Липня, 2021

Спільними зусиллями жителів с. Галущинці та представників «Батьківщини» вдалося вберегти декілька районів Тернопільщини від екологічного лиха

У відповідь на депутатське звернення народного депутата України Василя Деревляного прокурор Тернопільської області підтвердив факт існування незаконного розпорядження у Підволочиській РДА щодо відведення земельної ділянки на території Галущинецької сільради для розміщення полігону твердих побутових відходів.

Суть проблеми полягала у тому, що на початку грудня, за щасливим збігом обставин з сторінок місцевої гезети, галущанці отримали далеко не щасливу звістку. На сторінках газети йшлося про наміри районної та обласної влади збудувати в межах кар’єру на території Галущанської сільської ради Підволочиського району регіональний полігон побутових відходів. Не поцікавившись думкою людей, влади вкотре продемонструвала свою байдужість та самоуправство. Не на жарт обурені такою звісткою галущанці піняли на сполох. Людей не так хвилювало те, що влада порушила їх конституційні права, вони боялися за наслідки, а, зокрема, – екологічну катастрофу для цілого регіону.

Нагадаємо, що саме за ініціативи сільської громади, було адресовано звернення народному депутатові Василеві Деревляному та 15 грудня відбулися громадські слухання у с. Галущинці.

Відстояти інтереси місцевих жителів тоді приїхали помічники народного депутата Василя Деревляного: перший заступник голови ТОО ВО «Батьківщина» Володимир Бойко та керівник громадської приймальні ТОО ВО «Батьківщина» Ярослав Березовський.

За словами галущанців, кар’єр, у який хотіли привозити тернопільське сміття покритий тріщинами, які утворилися в результаті того, що протягом усіх років корисні копалини з нього видобували зривним методом. Крізь тріщини вся волога миттєво просочується в грунт. Якщо в кар’єрі накопичувати побутові відходи, хімічні та бактеорологічні нечистоти будуть потрапляти в нижні шари грунту та підземні води. А це створить загрозу не лише для навколишніх сіл, а й районів Тернополя.

До того ж, в радянські часи при геологічних розвідках було визначено, що під Галущинським кар’єром та селом є величезні запаси води. Якщо порушити цілісність тектонічної плити є небезпека затоплення значної території регіону. Не менш важливим є і те, що на даний час кар’єр є діючим. В кар’єрі проводиться видобуток корисних копалин круглорічно. Продукт користується великим попитом у Тернопільській та Хмельницькій областях для будівельної галузі та харчової промисловості. Окрім того, кар’єр надає робочі місця жителям прилеглих сіл, надає прибуток державі у вигляді податків та зборів. Для чого ж тоді його закривати, ризикуючи ще й отримати екологічну бомбу швидкої дії?

На це запитання представник влади відмовчувався та намагався заспокоїти обурений натовп тим, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на території Галущаської сільради лише на папері. Але ж знаючи про всі небезпеки, про діючий кар’єр, що приносить прибутки державі, для чого ці папери узагалі було підписувати?

Відповіді на це запитання не знайшли ані представники влади, ані експертні висновки. Саме тому, реагуючи на звернення жителів с. Галущинці, Василь Деревляний направив депутатське звернення до прокуратури Тернопільської області.

Спільними зусиллями жителів с. Галущинці та представників «Батьківщини» вдалося вберегти декілька районів Тернопільщини від екологічного лиха.

До вашої уваги копія відповідь прокурора Тернопільської області:

\"\"

Попередня

СБУ відмовляється дізнаватись, звідки в обласній адміністрації з’явився скандальний джип… Прикривають Хоптяна і Цимбалюка?

Наступна

Сьогодні Василь Деревляний виступить в ефірі ТТБ