• 29 Листопада, 2021

Генпрокуратура не збирається припиняти політичні репресії, – Павловський

Генеральна прокуратура України не збирається виконувати резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, у якій міститься вимога припинити політичні переслідування лідерів опозиції – Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Про це заявив народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Павловський, коментуючи результати зустрічі депутатів від опозиції з Генеральним прокурором та його заступниками.

Народний депутат від НУ-НС Володимир Ар’єв повідомив, що «розмова була схожа на ту, коли люди розмовляють один з одним без перекладача».

«Ми переконували їх дотримуватися резолюції ПАРЄ, а Генпрокурор та його заступники доводили нам, що рекомендації, вказані у резолюції, не стосуються Генеральної прокуратури», – сказав він.

«Ми зрозуміли, що методи аргументації та переконання не діють у такій установі як Генпрокуратура», – додав Ар’єв.

За словами депутатів, під час обговорення питання щодо зміни запобіжного заходу для Юрія Луценка та Валерія Іващенка Генпрокурор Віктор Пшонка та його заступник Ренат Кузьмін заявили, що вони не мають жодного впливу на державне обвинувачення.

Андрій Павловський зазначив, що такий спосіб спілкування прокуратури з народними депутатами вкотре доводить, що Генеральна прокуратура не є самостійним відомством, а «всього лише гвинтик в руках президента Януковича, який віддає їм особисті накази».

Депутат також повідомив, що питання виконання резолюції ПАРЄ підніматиметься на наступному тижні у Верховній Раді.

«Ми, безумовно, піднімемо це питання. Крім того, ми вимагатимемо переглянути проект нового Кримінально-процесуального кодексу, яким так вихвалявся Янукович, щоб ввести в оману європейську спільноту», – резюмував Андрій Павловський.

http://byut.com.ua

Попередня

Резолюція ПАРЄ «Функціонування демократичних інституцій в Україні»

Наступна

Хоптянам громада не указ