• 20 Вересня, 2021

Лист керівників опозиційних фракцій до президента Януковича

ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

ЗВЕРНЕННЯ
Депутатські фракції у Верховній Раді «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» та «Наша Україна – Народна Самооборона» звертаються до Вас щодо проведення термінової зустрічі Президента України з представниками опозиційних парламентських фракцій. Опозиція вважає за необхідне обговорити важливі питання державної ваги – як внутрішньополітичні, так і у відносинах України із зовнішнім світом. До проблем, які набули загрозливого характеру, фракції опозиції відносять наступні.
Українська влада не виконує резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи від 29 січня 2012 року «Функціонування демократичних інститутів в Україні». Керівництво України не зробило жодних кроків для звільнення з-за ґрат Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, інших політичних в’язнів та надання їм можливості участі у парламентських виборах. Через небажання українського керівництва дотримуватись демократичних норм нашій державі загрожують санкції та міжнародна ізоляція.
Ми вважаємо неприпустимими нові стратегічні поступки Росії у газовій сфері. Зокрема, підконтрольна Вам більшість у Верховній Раді України планує вже цього тижня ухвалити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу» (реєстр. №9429). Під цією назвою, як Вам відомо, приховується зняття заборони на приватизацію газотранспортної системи – це несе загрозу нашим національним інтересам. Ми хочемо почути від Президента України інформацію про умови переговорів з Росією, можливі поступки з боку українського керівництва для зниження ціни на газ. Нас цікавить також позиція Президента щодо участі України у Митному союзі та в Організації Договору про колективну безпеку («Ташкентський договір»).

Суспільство хоче отримати від Вас чітку відповідь на питання: коли Україна підпише Угоду з Європейським Союзом про політичну асоціацію та економічну інтеграцію – зокрема, договір про Зону вільної торгівлі?

Велику стурбованість викликають Ваші кадрові призначення в силові органи влади – керівників Міністерства оборони, СБУ та інших. Ідеться як про фахову відповідність, так і про небезпеку використання силових структур у внутрішньополітичній боротьбі, включаючи запровадження надзвичайного стану.
В суспільстві також зростає напруга через соціально-економічну ситуацію в країні. Враховуючи задеклароване керівниками держави економічне зростання, опозиція вимагає негайно спрямувати кошти на підвищення пенсій, підвищення заробітної платні для працівників бюджетної сфери та збільшення виплат малозабезпеченим громадянам.

Голова фракції «БЮТ-«Батьківщина» А.А. КОЖЕМ’ЯКІН
Голова фракції «НУ-НС» М.В. МАРТИНЕНКО

http://byut.com.ua

Попередня

У Адміністрації Президента «відхрестилися» від смертельного ДТП за участі авто губернатора Тернопільщини

Наступна

Василь Деревляний: «Більшовицько-енкаведистські методи знищення високоморальних людей перейняв один в один нині діючий владний режим»