• 5 Грудня, 2021

Василь Деревляний: «Тернопільською областю керують корупціонери, вбивці, брехуни»

Під час прес-конференції, 28 лютого народний депутат України, голова ТОО ВО «Батьківщина» Василь Деревляний зазначив, що наслідки діяльності партійних побратимів Януковича на місцях є невтішними та трагічними для Тернопільщини і її жителів.

\"\"

«Сьогодні областю керують корупціонери, вбивці, брехуни. Які роблять все для повного занепаду Тернопільщини як в соціально-культурному так і в економічному плані», – переконаний Василь Деревляний.

За його словами, неприпустимим є передусім те, що як правоохоронні структури так і президентська адміністрація сьогодні прикривають винуватця автокатастрофи – голову Тернопільської ОДА, в результаті якої двоє травмовано та одна людина загинула.

«У відповідь на моє депутатське звернення Адміністрація Президента фактично відсторонилася від цієї проблеми, зумовлюючи це тим, що проводиться слідство. У свою чергу Вінницька прокуратура, якій передано цю справу, щось дуже довго не відповідає на мої звернення. Від потерпілих, з якими у нас є контакти, стало відомо, що дійсно цю справу хочуть дуже акуратно «закрити». Але я вкотре наголошую, що губернатор повинен відповідати за вчинене та, передусім, бути відсторонений від керівництва областю», – наголосив народний депутат.

Тотальна корупція, хабарництво та дерибан землі у величезних розмірах, за словами Василя Деревляного, на Тернопільщині стали звичним та дуже регулярним явищем.

«Грабунок землі розпочався з Кам\’янок, Підволочиського району, де орендареві житла губернатора, одноосібно було надано 190 га. Такій «благородності» Хоптяна та тодішнього голови Підволочиської РДА наслідували інші керівники райдержадміністрацій: Кременецького, Лановецького, Зборівського, а нещодавно і Заліщицького районів. Ми бачимо скільки голів РДА та їх заступників, керівників земельних відділів правоохоронці вже спіймали на отриманні хабарів, а про скількох ми ще не знаємо… В голови Тернопільської ОДА з’явився ще один заступник – Василь Гецько. За складеним проти нього протоколом про корупцію, в жовтні чиновник був оштрафований Тернопільським міськрайонним судом за недотримання вимог антикорупційного законодавства. Раніше за отрмання хабара за виділення землі був затриманий голова Борщівської РДА Чепесюк, а нещодавно в Підволочиському районі затримано першого заступника голови РДА Фіка. До речі, перший заступник голови РДА є родичем Цимбалюка, а також був призначений діючим губернатором Хоптяном, коли той ще очолював Підволочиську РДА», – зазначив політик.

На його думку, чинний губернатор Хоптян не здатний навести лад в області.

«За минулий рік всі обіцянки Хоптяни звелись нанівець. Адже показники про врожайності та поголів’я ВРХ, якими так хвалиться губернатор – надуті та неправдиві. Вражаючі цифри поголів’я худоби за 2011 рік у с\\г підприємств – 9 426, у господарствах населення вказані дані станом на 1 жовтня 2011р. – 107 тисяч 315 голів. Але звідки ці цифри? Зокрема наприкінці 2011 року керівників районів Тернопільщини заставляли приписувати до існуючої цифри поголів’я понад тисячу голів худоби в кожному районі, адже реальні показники говорять про значний спад. Також, задекларовано, що за 2011 рік в області зібрано аж 1 млн. 900 тис. тонн зернових, а мені відомо, що з них населенням зібрано лише 400 тис тон. Ми розрахували, щоб обробити 20 соток землі потрібно витратити понад тисячу гривень. До прикладу, для однієї сотки городу оранка обійдеться в 10-12 гривень, культивація – 4-6 грн., сівба – 5 грн., молотьба – 10-12 грн., для удобреня землі: мінеральні добрива (1 мішок) – 240 грн, гній (5 тонн) – 400 грн. І без підтримки держави людям просто не вигідно працювати в аграрній сфері. От коли Юлія Тимошенко була Прем’р-міністром України, вона пішла на зустріч дрібним сільгоспвиробникам. За її ініціативи було розпочато підготовку до створення обслуговуючих кооперативів на селі, які б значно спростили проблеми місцевих землеробів (втричі б зменшились витрати на обробку землі та не було б питань зі збутом продукції).

Діюча влада в особі Хоптяна ще жодною ініціативою, жодною гривнею не допомогла дрібним фермерам, натомість не гребує фінансовою допомогою (з держбюджету) таким латифундистам як Гута, Крижовачук, Білик та Гац», – розповів Василь Деревляний.

За його словами, місцева влада продовжує знущання над працівниками бюджетної сфери, в тому числі і освітянами.

«Днями я отримав ще одне звернення від вчителів, цього разу Підволочиського району, яких масово відправляють у відпустки за власний рахунок. Замість зарадити цьому, Хоптян під час недавного виступу у Кременецькому районі відверто сказав, що не збирається будь-що робити та допомагати тим, хто не є членом Партії регіонів. Найгірше, що це не просто слова. Шантежем, погрозами звільнення голова провладної партії змушує держслужбовців, керівників бюджетних установ та організацій поповнювати лави ПР», – констатував політик.

Він зазначив, що об’єднана опозиція у районних радах захищатиме цих людей від незаконних звільнень.

Також, за словами Василя Деревляного, представники трьох партій у спільній опозиції підготували звернення до районних рад області та міської ради Тернополя щодо висловлення свої позиції стосовно дворічного перебування Януковича на посаді.

«Ми запропонували сесіям цих рад прийняти звернення щодо других роковин Януковича на посту Президента. У двох райрадах Лановецькій та Збаразькій ці звернення були зачитані на сесіях, але не підтримані більшістю. Дуже прикро, що є дуже непоодинокі випадки у різних радах нашої області, де представники Нашої України, деяких інших так званих опозиційних патріотичних партій голосують в унісон з Партією регіонів», -констатував голова ТОО ВО \”Батьківщина\”.

На завершення народний депутат розповів, що продовжує займатися розповсюдженням двохтомника про Патріарха Йосифа Сліпого, виданого професором В.Сергійчуком, за підтримки парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина».

«Мені було дуже приємно, що на Рівненщині, де більшість парафіян Українських православних церков, також поважною та шанованою є постать Йосифа Сліпого. Саме у Рівному, на цих вихідних я вручив двотомник про Патріарха Сліпого Рівненській обласній організації ВО «Батьківщина». 40 томів вже передано університету ім. Т.Г. Шевченка, який розповсюдить книги до бібліотек вищих навчальних закладів столиці. Незабаром у п’яти містам США Володмир Сергійчук проведе презентацію цієї книги та залишить примірники у представників української діаспори. Ми робитимемо все, щоб згодом, через сторінки цього двотомника кожен бажаючий українець зміг ближче познайомити з постаттю Духовного Провідника України – Йосифа Сліпого», – резюмував Василь Деревляний.

Попередня

Другий рік Януковича – нищення і катування Юлії Тимошенко, тотальна узурпація, корупція влади та нищення всього українського

Наступна

Юлія Тимошенко: Цинічна пропозиція Януковича – категорично неприйнятна