• 8 Грудня, 2021

Генпрокуратура вирішила, що рішення Європейського суду щодо лікування Юлії Тимошенко можна не виконувати, – Сергій Власенко

Народним депутатам фракції «БЮТ-Батьківщина» після тривалих наполягань таки вдалося зустрітися з Генеральним прокурором. Про це повідомив депутат Сергій Власенко.

За його словами, Генпрокурору було передано сім заяв з приводу незаконного порушення кримінальних справ стосовно Юлії Тимошенко та виконання рішення Європейського суду щодо лікування екс-прем’єра у стаціонарному медичному закладі.

«Нам довелося півгодини чекати під приймальнею, а потім ще й наполягати, щоб пан Пшонка прийняв нас особисто», – розповів Власенко.
 
«Як ми почули, у нас різне розуміння правової природи рішення Європейського суду з прав людини, оскільки як і Мін’юст, Генпрокуратура вважає, що рішення Європейського суду носить рекомендаційний характер» – сказав він.
 
При цьому Сергій Власенко нагадав, що приписи Європейського суду є повноцінними судовими рішеннями і є обов’язковими для виконання.
 
«Ми наполягаємо, щоб Юлію Тимошенко лікували у спеціалізованому стаціонарному медичному закладі, а не як минулого тижня, коли у неї намагалися взяти пункцію прямо в камері Качанівської колонії», – сказав він.
 
Власенко повідомив, що заяви народних депутатів також стосувалися всіх кримінальних справ, порушених проти лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
 
«Депутати в тому числі вимагали закрити за відсутністю складу злочину порушену справу за податкові зобов’язання ЄЕСУ, яку, як відомо, наступного тижня мають передати до суду», – зазначив він.
 
«Ми і написали, і сказали Генпрокурору, що ці справи були закриті ще у 2005 році і не можуть бути переглянуті ще раз, оскільки по них є рішення Верховного Суду», – підкреслив Сергій Власенко.

Попередня

На Підгаєччині зроблено перший крок на захист української святині

Наступна

Двотомником про Патріарха Йосифа Сліпого збагатився Козівський районний краєзнавчий музей