• 20 Вересня, 2021

Василь Попко: «На шляху реформування медичної галузі потрібно наслідувати ті реальні кроки, що були зроблені Урядом Юлії Тимошенко»

27 березня представники медичної галузі та представники органів місцевого самоврядування п’яти районів Тернопільської області взяли участь в обговоренні Проекту «Концепція реформування охорони здоров’я Тернопільської області».

Проект було затверджено Тернопільською обласною радою ще 8 грудня 2009 року, але через свою недосконалість друкується та виноситься на обговорення уже четвертий раз. За словами присутнього на координаційній нараді щодо розгляду Проекту голови Теребовлянської районної ради, представника партії ВО «Батьківщина» Василя Попко, було зазначено, що і цього разу «Концепція реформування охорони здоров’я Тернопільської області» потребує суттєвого доопрацювання. Його думку підтримали колеги.

Василь Попко наголосив, що будь-які місцеві реформи передусім повинні йти в комплексі з державними програмами.

«Всі райони нашої області є дотаційними. Для прикладу, Теребовлянська районна рада є дотаційною понад 60%, тому очевидно, що без фінансування через урядові програми з державного бюджету усі місцеві ініціативи та реформи залишаються лише на папері», – наголосив голова Теребовлянської районної ради.

За його словами, цілком незрозуміло, звідки візьмуться кошти для реалізації задуманого, коли сьогодні йде недофінансування навіть захищених статей бюджету?

«Якщо ми говоримо про державну програму для реформування медицини, то давайте повернемося до Постанови Уряду від 05.08.2009 року № 818 «Про залучення державним підприємством для постачання медичних установ «Укрмедпостач» у 2009 році іноземного кредиту для реалізації інвестиційного проекту щодо проектування та будівництва фельдшерсько-акушерських пунктів і сільських амбулаторій та оснащення їх медичним та іншим обладнанням під державну гарантію». Дана Постанова стала одним із перших реальних кроків Уряду Тимошенко на шляху реформування медичної галузі. Лише у Тернопільській області документ передбачав будівництво 60 ФАПів, реконструкцію 56 ФАПів та сільських амбулаторій, а також забезпечення новітнім медичним устаткуванням ФАПи, амбулаторії та районні лікарні», – розповів Василь Попко.

На його думку, в медицині потрібна децентралізація коштів, а не централізація, яка продукує корупцію та несправедливість.

«У свій час Уряд Юлії Тимошенко розпочав надавати допомогу (новітнє медичне устаткування, автомобілі для надання швидкої медичної допомоги жителям сільської місцевості) найбільш потребуючим – сільським та селищним ФАПам, амбулаторіям, районним лікарням. І з цього дійсно варто розпочинати», – наголосив Василь Попко.

За його словами, не менш важливим доповненням до запропонованого Проекту «Концепція реформування охорони здоров’я Тернопільської області» є суспільне обговорення.

«Нам передусім потрібно дізнатися позицію громади, адже будь-які реформи спрямовані на покращення медичного обслуговування населення, а не тільки виконання чиїхось передвиборчих обіцянок чи завдань вищого партійного керівництва», – зазначив голова Теребовлянської районної ради.

Наступним кроком, на його думку, документ з врахованою позицією громадськості, має бути розглянутий та погоджений постійними депутатськими комісіями районних рад області.

«І лише після цього реформування буде доцільним та ефективним», – резюмував В. Попко.

Попередня

Управління юстиції взяло до відома інформацію про склад керівних органів «Батьківщини»

Наступна

Зроблені перші кроки для паспортизації сміттєзвалищ на Зборівщині