• 30 Липня, 2021

Василь Деревляний: «З політиками, які бояться та займаються пустим популізмом в нас нічого спільного бути не може»

В прямому ефірі Тернопільського обласного державного телебачення, 27 березня народний депутат України, голова ТОО ВО «Батьківщина» Василь Деревляний розповів про роботу у парламенті, самопочуття Юлії Тимошенко та політичну ситуацію в області.

\"\"

– Наприкінці минулого тижня Верховна Рада прийняла Постанову щодо відзначення протягом 2012 року на державному рівні 120-річчя від дня народження Йосифа Сліпого. Розкажіть про це детальніше?

– Передусім я б хотів сказати, що для вірних греко-котильцької церкви це значуща історична подія. Варто зазначити, що наша політична сила ще заздалегідь до 17 лютого – 120-річчя від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого розпочала підготовку до цього ювілею. Завдяки нашому лідеру Юлії Тимошенко усі депутати нашої фракція у Парламенті, незалежно від релігійних переконань, відносяться з великою повагою до визначної постаті Патріарха. Саме тому, вся фракція фінансово долучилася до видання двотомника про Йосифа Сліпого. Автором збірника «Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки 1939-1987» є видатний український історик, професор Володимир Сергійчук. До речі, надзвичайно цінні документи в цій книзі друкуються вперше та відкривають істинні історичні події тих часів та постать духовного провідника української нації Й.Сліпого. А саме: вироки військових трибуналів, протоколи та стенограми допитів, постанови, плани, вказівки, оперативні повідомлення, доповідні НКДБ УРСР до НКВС СРСР, вказівки Сталіна, Берії та Хрущова.

17 лютого під час святкування 120-річчя від дня народження Патріарха у родинному с. Заздрість Теребовлянського району, ми з Володимиром Сергійчуком передали 200 примірників книг до музею Йосифа Сліпого. Для розповсюдження у вищі навчальні заклади столиці двотомник вже передано до бібліотеки національного університету ім.. Т.Г. Шевченка.

Презентація книг відбулась у Тернопільській, Львівській (у католицькому університеті) та Івано-Франківській областях, а також деяких іноземних державах. Ми поставили собі завдання: розповсюдити двотомник по всіх бібліотеках України, для того, щоб і на Сході, і на Півдні українці могли ближче познайомитися з постаттю Йосифа Сліпого та осягнути велич його жертовності та патріотизму.

Повертаючись до Постанови про відзначення на державному рівні 120-ої річниці з дня народження уродженця Тернопілля Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого, хочу наголосити, що не таким простий був шлях до її прийняття у парламенті. Не секрет, що атиукраїнська більшість у Верховній Раді зазвичай підтримує власні антинародні законопроекти. В результаті, 22 березня за Постанову проголосувало більшість (361) народних обранців з усіх представлених у парламенті політичних сил, окрім Комуністичної партії. І дуже прикро, що таку важливу Постанову про відзначення на державному рівні 120-ої річниці з дня народження уродженця Тернопілля Патріарха Йосифа Сліпого не оприлюднили наші місцеві засоби масової інформації. Адже, на мою думку, ця Постанова є першим кроком, наступним, і ми все для цього зробимо, щоб було прийнято законопроект про реабілітацію Української Греко-католицької церкви.

– Як на даний час почувається Юлія Тимошенко і як реагує влада на вимоги Європейського суду щодо лікування екс-Прем’єр-міністра за межами колонії?

– Ця влада з самого початку мала конкретну ціль – знищення нашого лідера Юлії Тимошенко, ця ціль не змінилася і на сьогодні. Їм абсолютно байдужі заяви ПАРЕ, рішення Європейського суду. Вони бояться Юлії Володимирівни як вогню. На сьогодні, окрім висновків іноземних медиків, є всі законні підстави – рішення Європейського суду з прав людини для надання належного лікування у спеціалізованому медзакладі нашому лідеру за межами Качанівської колонії. Це рішення суду Україна мала виконати на протязі 10 днів, але вкотре влада чинить злочин. Злочин згідно Законів України проти Юлії Тимошенко та проти України. Лікування у стінах колонії є неможливим, про це йдеться не лише у висновках незалежних медкомісій, але й тому, що самими працівниками колонії вчиняються дії, направлені на моральне та фізичне нищення нашого лідера. В камері буває холодно і це підтвердили німецькі медики, які оглядали Юлію Володимирівну. Їй не надають знеболюючих, яких вона потребує. Нещодавно до Юлії Тимошенко підселили жінку, осуджену за умисне вбивство. А перед іноземними медиками цілий цирк влаштували, протримавши їх понад 5 годин в кабінеті начальника Качанівської колонії. І після всього цього, виставивши все медустаткування, вони хотіли продемонструвати, що можуть вилікувати Юлію Тимошенко самостійно в стінах колонії. Звісно, всіх це здивувало і насмішило. За словами німецьких медиків, навіть з набагато кращим медобладнанням, яке є у в’язницях Німеччини не можливо було б вилікувати хвороби, які є у Юлії Володимирівни, тому що вона потребує виключно стаціонарного лікування у спеціалізованому медичному закладі. На жаль, ми й надалі спостерігаємо за катуваннями та нищенням нашого лідера. Коли президент Янукович запропонував їй написати прохання про помилування, вона категорично відмовилася. Людина, яка осуджена за видуманими звинуваченнями, сфальсифікованими справами не є винною. Так само, коли Патріарху Сліпому радянське керівництво сказало: зречися своєї віри та церкви і переходь до нас (Московського патріархату), він категорично відмовився, хоча і заплатив за таке рішення 18-ма роками ув’язнення, еміграцією та здоров’ям. І Юлії Володимирівні сьогодні влада каже: зречися боротьби за України, за справедливість. Але вона не здається, вона бореться і з колонії дає вказівки щодо подальшої боротьби.

Сьогодні СБУ вже «шиє» нову справу проти нашого лідера. Після 15 травня ця антиукраїнська влада проведе у парламенті Закон про декриміналізацію двох сталінських статей у Кримінальному кодексі. І це виключно для того, щоб продемонструвати Європі, що ось – Закон прийнято, судимість по цих статтях з Тимошенко знято. В той же час, до 15 травня засудять нашого лідера по справі ЄЕСУ, до якої декриміналізація не має жодного відношення. За цинічним задумом Януковича, Юлію Тимошенко знову посадять і не допустять до виборів.

– У дні вшанування пам’яті Тараса Шевченка партія «Батьківщина» окремо проводила покладання квітів до памятника Кобзаря. Також, ви не брали участі в нещодавній акції проти другої державної мови, що проводили демократичні сили біля ОДА. Поясніть цю ситуацію?

– Ви знаєте, що вже декілька років покладання квітів до пам’ятників патріотів України ми проводимо окремо від влади. Як ми можемо це робити пліч о пліч з людьми, які не поважають, знущаються та нищать все українське. Нещодавно нам повідомили наші члени партій, що у школі с. Мишковиче директор зняв портрет Тараса Шевченка і на його місце повішав портрет Януковича, аби сподобатися владі. Щоб виправити цю ситуацію та не допустити подібного у інших освітніх закладах районів, ми ініціюємо питання на розгляд сесій райрад щодо заборони вивішування фото політиків сучасності у згаданих закладах. І мене обурює, що нашу ініціативу, готуючись до виборів, перетягують на себе деякі місцеві політики та народні депутати, замість того, щоб самим щось робити для області. Це ж стосується і тих політиків, які замість виступати проти розграбування земель Тернопільщини, захищати інтереси тернополян, захищати Почаївську Лавру від приватизації, сьогодні пікетують під ОДА проти другої державної мови. Жодної доцільності, окрім популізму цей їх пікет не має. От коли б більш масово вони зібралися по цьому питання пікетувати Банкову, наша політична сила першою б приєдналася до цієї акції. Хоча, до нами організованих акцій протесту як у Києві так і у Тернополі місцеві демократи ніколи не спішили долучатися. А акцій протесту ми провели чимало і проти злощасних та нищівних ініціатив та реформ влади, і проти злочинної діяльності представників влади в Тернопільській області. До прикладу ось листівки, які розповсюджувалися під час акцій протесту у Тернополі , а також у столиці (з приводу інформації на першій листівці було проведено 10 акцій протесту в Києві та Тернополі).

\"\"

Але всі тоді боялися образити владу, а вже сьогодні напередодні виборів вийшли піаритися. Вкотре наголошую, що в нас з такими політиками, які бояться та займаються пустим популізмом нічого спільного бути не може.

– Чи відомо вам хто висуватиметься по мажоритарних округах на парламентські вибори?

– По мажоритарних округах на парламентські вибори з Тернопільщини мають йти виключно вихідці та жителі Тернопільської області. Жодні заїжджі не зможуть належно відстоювати інтереси виборців з чужого для них краю. Я переконаний, що на Тернопільщині знайдеться п’ять місцевих гідних кандидатів, що представлятимуть область у Верховній Раді України.

Попередня

Заява Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина»

Наступна

На Лановеччині «Батьківщина» спонсорувала конкурс ораторського мистецтва