• 17 Травня, 2021

Представники опозиції Кременеччини виступили на захист селян від будівництва небезпечного заводу

Понад 200 місцевих мешканців вчора, 2 квітня пікетували будинок адміністрації і ради Кременецького району Тернопільської області. Люди протестували проти будівництва заводу з виробництва субстрату для вирощування печериць, оскільки вважають таке виробництво небезпечним для довкілля.
Акцію підтримали районні організації ВО «Батьківщина», ВО«Свобода» та «Фронт змін».

У Кременецькому районі поблизу села Дунаїв п’ять земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 10 гектарів торік було виділено переважно немісцевим жителям.

«Оперативність, з якою у районі здійснили ряд дій із  землею, на якій планується будівництво заводу, справді вражає.  Всього за декілька місяців Кременецькою РДА разом із управлінням Держкомзему у Кременецькому районі  виділено 5 земельних ділянок, пройдено етап виготовлення Державних актів на них  і вже у січні цього року  з’явився їх новий власник –  киянка Вишневська Ж. К. Літня жінка виявилася підставною особою – адже на цьому масиві місцева компанія «Світ соломи» планує побудувати завод з виробництва субстрату для вирощування печериць», –  зазначила під час свого виступу на акції протесту голова Кременецької РО ВО «Батьківщина» Світлана Федишина.

Переважна більшість жителів сіл Дунаїв та Руда на громадських обговореннях висловилися категорично проти такого будівництва. Але думку людей влада проігнорувала.

«Саме на користь нового власника у січні цього року і прийнято відповідне розпорядження голови Кременецької РДА щодо зміни цільового призначення даних земельних ділянок.  Водночас, жителі району знають, скільки часу доводиться оббивати пороги  влади і її органів, аби приватизувати невеликі земельні наділи», – прокоментувала політик.

Крім того, за її словами, аби огородитися законодавством України, яке дає право голові районної державної адміністрації  розпоряджатися землями, що  знаходяться поза межами населених пунктів,  влада не взяла до уваги законодавчі нормативи, які у певній мірі обмежують його одноосібне право  розпоряджатися такими землями. 

«У ст.. 36 Закону України « Про місцеві державні адміністрації»   та в постанові Кабінету Міністрів України  від 23.05.2009 р.№ 531, виданої урядом Юлії Тимошенко, зазначено, що розгляд місцевою  державною адміністрацією  питань, які зачіпають інтереси  місцевого самоврядування потрібно заздалегідь узгоджувати з відповідними органами місцевого самоврядування. Представники цих органів  та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань, висловлюючи зауваження та пропозиції», – розповіла С. Федишина.

На її переконання, якби  нинішня влада району мала бажання і намір дослухатися до букви  усіх законів – то даної  ситуації узагалі не було б.

«Але вони (представники влади) діють по іншому. Керівник району взяв 12 га  землі  для себе  на прабабусю, дідуся  та іншу родину у цьому ж таки Дунаєві. Інше розпорядження: про  надання у власність водного плеса  на території Великобережецької сільської  ради  вже для родини  другого керівника району.  Це лише окремі факти, які стали відомі  широкому загалу.  А скільки ще не відомо?», – обурюється голова «Батьківщини» Кременеччини.

Колосівський сільський голова Юлія Ковальчук зазначила: «Представники нашої громади їздили в сусідній Шумський район, де працює аналогічне підприємство «Мікоген», і відчули повітря, яким дихають люди. Від нього більше шкоди, ніж користі. Для наших дітей – це загибель. В Україні розміри санітарно-захисної смуги для таких виробництв – дуже поблажливі. Але навіть їх інвестори не хочуть дотримуватися. Виробництво субстрату буде розміщено на відстані менше 900 метрів, а до деяких будинків – 600 метрів, а потрібно не менше кілометра».

Учасники акції закликали голову райдержадміністрації скасувати свої розпорядження від 20 січня. На жаль, їхній голос не був почутий. Адже коли протестувальники зайшли у приміщення РДА, голови на робочому місці не виявилося.

В свою чергу представники депутатських фракцій у Кременецькій районній раді від опозиційних політичних сил ВО «Батьківщини», ВО «Свобода» та «Фронт змін» вимагають проведення позачергової сесії.

«Ми, голови  депутатських фракцій  опозиційних політичних сил,  ініціювали звернення до голови Кременецької районної ради  про скликання ним негайно сесії районної ради, яка б підтримала позицію мешканців сіл Дунаївської і Колосівської сільських рад щодо недопущення будівництва заводу  і прийняла звернення  до голови Кременецької РДА про відміну його ж розпорядження.  Розпорядження про зміну цільового призначення   10 га землі, що вже є власністю пані Вишневської із Києва», – резюмувала керівник депутатської фракції «Батьківщина» Світлана Федишина.

У районній раді пообіцяли, що сесія відбудеться  не пізніше 10 березня.

Попередня

Предстоятелі українських церков просять президента Віктора Януковича звільнити Юлію Тимошенко

Наступна

Парламентська асамблея ЄВРОНЕСТ вимагає декриміналізувати статтю, за якою засудили Юлію Тимошенко