• 20 Вересня, 2021

Опозиційні фракції зібрали 150 підписів для початку процедури висловлення недовіри Генпрокурору

Заява фракції «БЮТ-Батьківщина», яку зачитав з парламентської трибуни заступник голови фракції Роман Забзалюк:

\”Заяви Генпрокурора Пшонки та його першого заступника Кузьміна про нібито причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня та безпідставні і надумані обвинувачення її в інших злочинах – це спроба сховати справжніх замовників, а відповідальність перекласти на лідера опозиції для її дискредитації.
 
Намагання звинуватити Юлію Тимошенко у вбивстві – це брутальна провокація. Це політичне кіллерство влади, яке здійснює Віктор Янукович по відношенню до Юлії Тимошенко.
 
Опозиційними фракціями було зібрано 150 підписів про початок процедури висловлення недовіри Генеральному прокурору. Ми вимагаємо поставити це питання на розгляд парламенту. Ми також вимагаємо, щоб Віктор Пшонка виступив зі звітом перед Верховною Радою і дав вичерпні відповіді народним депутатам: на яких підставах, без будь-якого слідства, він та його перший заступник обвинувачує Юлію Тимошенко у тяжких злочинах.
 
Також наша фракція ініціює створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ для з’ясування обставин вбивства народних депутатів Євгена Щербаня, Євгена Кушнарьова, а також інших масових вбивств відомих політиків та бізнесменів, які відбувались протягом 1995-1998 років у Донецькій області.
 
Саме в цей час прокурором у Донецькій області був Віктор Пшонка. І саме в цей час відбувались ці масові вбивства. Головний свідок у вбивстві Євгена Щербаня – Олександр Кушнір – був вбитий у слідчому ізоляторі Донецька. Сьогодні останній зі свідків, який відбуває пожиттєве ув’язнення, переведений до Лук’янівського СІЗО у Києві. Чи не з метою остаточної ліквідації і замітання слідів справжніх замовників вбивства Євгена Щербаня та інших резонансних вбивств?!
 
Тому, нинішній Генпрокурор особисто повинен нести відповідальність за страшні, вбивства, які відбувались у Донецькій області в середині 90-х років і які до цього часу не розкриті. Він також повинен понести відповідальність за безпідставні обвинувачення Юлії Тимошенко, які він і його перший заступник дозволяють собі публічно виголошувати.
 
Тому, фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає звіту Генерального прокурора у Верховній Раді і розгляду питання про його відставку\”.

Попередня

Звернення Комітету опору диктатурі до українського народу і світової громадськості щодо спроб обмеження конституційних прав громадян України

Наступна

Юлія Тимошенко: Безглузда прив\’язка мене до справи Щербаня – це абсурд