• 20 Січня, 2022

«Батьківщина» Тернопільщини долучилася до акції протесту чорнобильців та громад сіл під Тернопільською ОДА

Обурені бездіяльністю, беззаконням та ігноруванням прав людей, жителі трьох районів Тернопільської області, 26 квітня під стінами Тернопільської ОДА кричали: «Владу геть! Банду Геть! Хоптян вийди до людей!».

\"\"

До акції протесту, запланованої страйковим комітетом чорнобильців Чортківщини, яким держава затримала 35 мільйонів гривень законних виплат, долучилися жителі сіл В.Ходачків (Козівського району) та Дунаїв (Кременецького району), а також представники опозиційних партій.

\"\"

Селян покликала до протесту своя біда. На території їх селищних рад влада хитро та нахабно дозволила спорудження заводів з шкідливим впливом на оточуюче середовище, в процесі виробництва та діяльності.

\"\"

\"\"

Варто зазначити, що як чорнобильці Чортківщини, так і великоходачківці та дунаївці оббили пороги не одної державної установи, судових залів та владних кабінетів. За словами представника з Чортківщини, пані Галини Дідюк це вже їх дев’ята акція протесту за останніх декілька місяців.

\"\"

\"\"

«Ми ж не просимо чужого, ми просимо повернути наші гроші, які на протязі трьох місяців нам держава не виплачувала з незрозумілих причин. І куди б ми не зверталися відповіді одинакові: ви не за адресою, коштів для вас немає, або узагалі втікали від відповідей», – розповіла жінка.

\"\"

Як твердять чорнобильці, їх проблему може вирішити представник виконавчої влади області – губернатор Хоптян. Але голова ОДА від серпня місяця 2011 року вправно уникає зустрічі з громадянами. Діям можновладця наслідують його партійні побратими голови Козівської, Чортківської та Кременецької РДА. Зокрема, під час акції протесту проти «шкідливого» заводу у Дунаєві, представники громади з депутатами від опозиції намагалися зустрітися з головою РДА, але «високий» чиновник закрився у власному кабінеті зсередини.

Варто пригадати, що прислухався та став на захист громад Чортківщини та В.Хадачкова народний депутат України, голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний. Реагуючи на звернення людей, він направив депутатські звернення у відповідні вищі державні установи та правоохоронні структури. Його запити з приводу цих проблемних питань були озвучені і Верховній Раді та направлені до Генпрокуратури і Прем’єр-міністра. Окрім того, на прохання жителів В. Ходачкова, юрист Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» надає їм юридичну допомогу та супровід у судах.

Під час свого виступу під стінами Тернопільської ОДА перший заступник голови ТОО ВО «Батьківщина» Володимир Бойко зазначив, що чинна влада діє за трьома пунктами, спрямованими на зубожіння громад та сомозбагачення.

\"\"

«Спершу вони забрали у людей пільги та соціальні гарантії. По-друге, взялися за оптимізацію бюджетних установ та скорочення. Під примусом звільнення бюджетників змушують вступати до лав Партії регіонів. Мало того, у лікарів, вчителів з нарахованих заробітних плат знімають кошти у вигляді членських внесків. І прикладом третього пункту можу назвати нещодавній випадок, що трапився у стінах податкової. Днями, керівника податкової міліції області було піймано на хабарі розміром у 750 тисяч гривень», – висловився політик.

За його словами, в Тернопільській області не залишилося жодної державної, правоохоронної установи, куди б в разі потреби пересічна людина могла звернутися за допомогою чи захистом.

«Всі керівні пости в області займають заїжджі, яким байдужа доля нашого краю та її жителів», – переконливо заявив Володимир Бойко.

\"\"

Саме тому, він закликав громадян не чекати парламентських виборів, а розпочинати вже сьогодні підготовку до масових протестів.

«Кожен з нас повинен бути готовим. Коли пролунає заклик до боротьби, потрібно мати якнайменше десять соратників, які могли б вийти чи то в районі, чи в області, чи поїхати до Києва для повалення правлячого антиукраїнського режиму», – закликав представник «Батьківщини».

Скандуваннями та вигуками «Юлії волю!», присутні підтримали виступ політика.

Попередня

У Європарламенті закликають Юлію Тимошенко не піддавати небезпеці своє життя

Наступна

Опозиція вимагає від Януковича порушити справу через побиття Юлії Тимошенко (ДОКУМЕНТ)