• 17 Травня, 2021

Влада не пустила журналістів до суду, де розглядається справа Юлії Тимошенко

Розгляд касації по так званій «газові справі» екс-прем’єра Юлії Тимошенко відбувається без представників Засобів масової інформації.
Про це повідомив на брифінгу у Вищому спеціалізованому суді Перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов.

Зокрема він наголошує, що режим робить все, щоб судовий процес був закритим.

\”Розпочалося судове засідання у касаційній інстанції. Традиційно воно відбувається у приміщенні, куди не допускають ЗМІ. У вищому спеціалізованному суді багато місць, де могли б розміститися журналісти\”,- підкреслив Турчинов.

За його словами, режим спеціально обирає для судового засідання маленькі приміщення, хоча у Вищому спеціалізованному суді достатньо більш зручих приміщень.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ має закрити кримінальну справу проти Юлії Тимошенко у зв’язку з відсутністю в її діях складу злочину.
 
Про це заявив захисник екс-прем’єр-міністра Сергій Власенко на брифінгу у суді.
 
«Це єдина можливість скасувати необґрунтовані рішення апеляційного суду і закрити справу у зв’язку з відсутністю в діях Юлії Тимошенко складу злочину», – сказав він.
 
Власенко зазначив, що у матеріалах справи немає документу, який би підтверджував винуватість Юлії Тимошенко.
 
«У матеріалах справи є лист глави Мін’юсту, що Юлія Тимошенко діяла законно. Такий самий лист Генерального прокурора. Але чи побачить це головуючий суддя, який був головою військового гарнізону у Донецьку, і чи не захоче він це бачити – це вже інше питання», – додав він.
 
На думку захисника, «всі інші рішення будуть половинчастими і будуть спробою влади зіграти у політичний футбол, щоб нібито продемонструвати комусь, що в Україні щось відбувається».
 
Сергій Власенко також підкреслив, що захист наполягатиме на повному розгляді цієї справи.
 
«Я розумію, що коли треба було саджати Тимошенко, то Кірєєв у своєму памперсі сидів з 9-ої до 23-ої години по чотири тижні на місяць», – зазначив він.
 
Власенко також повідомив, що за результатами сьогоднішнього розгляду справи буде уточнена скарга Юлії Тимошенко до Європейського суду з прав людини.

http://byut.com.ua

Попередня

Олександр Турчинов: Сьогодні необхідно захистити Україну

Наступна

Помер найвідоміший упівець Тернопілля Петро Касінчук