• 19 Вересня, 2021

Попри погрози, мешканці Острозького таки вийшли на акцію протесту

Вчора, 22 травня тернополяни, мешканці вул. Князя Острозького провели попереджувальну акцію протесту проти незаконного будівництва у дворі їх будинків.

\"\"

Нагадаємо, що місяць тому з проханням допомоги та захисту від беззаконня, зумовленого самовільним будівництвам, за адресою вул. Князя Острозького,19 до Тернопільської міської організації ВО «Батьківщина» звернулися тернополяни. Розібравшись в ситуації, людям було надано юридичну та організаційну допомогу.

Передусім люди виявили бажання провести акцію протесту проти даного будівництва. Але коли партійці прийшли на зазначену годину, в зазначене місце, від самих ініціаторів було лише  декілька представників. Згодом вони пояснили, що тоді побоялися погроз зі сторони будівельника, але зрозумівши, що правда на їх стороні, вирішили продовжити боротьбу.

Передусім, щоб зупинити незаконне будівництво, тернополяни направили скарги: міському голові Тернополя, голові Тернопільської ОДА, в прокуратуру міста, УМВС, УДАІ, податкову адміністрацію, управління держпромгірнагляду в Тернопільській області. Така кількість заяв громадян зумовлена рядом порушень чинного законодавства зі сторони забудівника.

Зокрема виявилося, що сам пихатий будівельник, який стверджував, що є такі закони, що згода мешканців сусідніх будинків уже не потрібна, погрожував людям: «зарию в асфальт», стверджував, що він усіх купив, насправді виявився злісним боржником до міської казни. Документ:

 \"\"

Основною ж причиною для заборони будівельних робіт на зазначеній ділянці, за словами місцевих жителів є небезпека зсуву грунту.

«Тут колись джерело било. На його місці ясен посадили, аби він пливун тримав. Але ясен зрізали, під вагою будинку, який туту запланували плавун потягне землю на проїжджу частину. Це реальна загроза великої біди для багатьої людей», – тривожиться тернополянка Наталя Павлючик.

«Тай де тут таке будувати? У нас ані дитячого майданчика нема, ані проходу. Тепер ще й смітники під вікна жек переставить», –  розповіла жінка.

Окрім того, за словами місцевих жителів, техніка, яка сьогодні знову розпочала рити котлован несправна, а це загрожує життю перехожих та жителів довколишніх будинків.

 \"\"

\"\"

\"\"

На чергову акцію протесту людей спонукала відсутність реакції та допомоги з боку влади міста, області та правоохоронних структур, а також відновлення будівельних робіт.

 \"\"

\"\"

\"\"

Заручившись підтримкою активістів Тернопільської міської організації ВО «Батьківщина», понад двадцять чоловік переходили пішохідний перехід в одному та протилежному напрямку по вул. Острозького на протязі 15 хвилин. За словами тернополян, дана акція була лише попередженням для будівельника та місцевої влади.

\"\" 

P.S. За неофіційною інформацією, яка надійшла до Тернопільської міської організації ВО «Батьківщина», відповідальний за громадський порядок в м. Тернополі (УМВС в м.Тернополі) М.О.Микиташ особисто дав вказівку відмовити громадянам у їх проханнях, зазначених у заяві. Якщо інформація підтвердиться, це означиме, що керівництво правоохоронних органів на Тернопільщині діють не на стороні громадян та закону, а на стороні бандитів та корупції. Тому, наступним крок тернополян, буде звернення до Генпрокуратури, керівництва держави та вищестоящих правоохоронних органів.

Попередня

На вимогу Василя Деревляного Генпрокуратура змушена перевірити причетність губернатора Тернопільщини до скандального ДТП за участі авто ОДА

Наступна

Євгенія Тимошенко подякувала ЄНП за підтримку та закликала посилити тиск на режим Януковича