• 9 Травня, 2021

Європейський Парламент цього тижня ухвалить резолюцію по Україні та справі Юлії Тимошенко

Про це під час засідання групи Альянсу лібералів та демократів Європи Європейського Парламенту у Страсбурзі заявив Голова групи Гі Верхофстадт.

Донька колишнього Прем‘єр-міністра України Юлії Тимошенко Євгенія та заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря виступили з промовою щодо ситуації в Україні під час засідання групи Альянсу лібералів та демократів Європи  Європейського Парламенту у Страсбурзі.
 
Під час виступу, який відбувся на запрошення Голови групи Альянсу лібералів та демократів Гі Верхофстадта, Євгенія Тимошенко поінформувала європарламентарів про триваюче згортання демократії режимом Януковича, тиск на опозицію, громадянське суспільство та ЗМІ.
 
Окрему увагу вона приділила справам політв‘язнів України: Юлії Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка та інших.
 
У свою чергу члени групи Альянсу лібералів та демократів Європи засудили використання вибіркового правосуддя владою України та закликали президента Януковича звільнити політв‘язнів.
 
«Україна – поки що не Білорусь, але справа Тимошенко – це тест», – сказав Голова групи.
 
Гі Верхофстадт також повідомив, що він надіслав запит щодо відвідання Юлії Тимошенко у лікарні.
 
«Я надіслав запит про отримання дозволу на відвідування Тимошенко у клініці, де вона лікується. Європейський Парламент цього тижня ухвалить резолюцію по Україні та справі Юлії Тимошенко, я сподіваюсь, що зможу передати її Тимошенко особисто під час нашої зустрічі», – сказав він.
 
«Ми спробуємо добитись справедливості для Юлії Тимошенко», – додав він наприкінці свого виступу, закликавши провести «незалежний, неупереджений, відкритий та прозорий перегляд її справи».

Попередня

Євгенія Тимошенко подякувала ЄНП за підтримку та закликала посилити тиск на режим Януковича

Наступна

Опозиція на знак протесту покинула сесійну залу Верховної Ради