• 23 Жовтня, 2021

Опозиція блокуватиме Раду, якщо влада не відмовитися від мовного закону

Опозиція продовжуватиме блокування парламентської трибуни, якщо провладна більшість і далі намагатиметься ухвалити законопроект про другу державну мову.
Про це заявив на брифінгу Голова фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем’якін.

«Сьогодні опозиція у складі двох фракцій – «БЮТ-Батьківщина» і НУНС – заблокували роботу Верховної Ради у зв’язку із заявами, які пролунали вчора пізно вночі від керівництва Партії регіонів після вчорашніх подій, про те, що вони будуть те, що вчора не закінчили, сьогодні продовжувати. Вони сказали, що сьогодні у будь-якому випадку вони знову будуть намагатися приймати цей ганебний закон», – зазначив Кожем’якін.
 
За його словами, «на всіх Погоджувальних радах, на всіх зустрічах з провладною партією ми казали, що мовний закон – це розкол України, це те питання, яке сьогодні не має права вирішувати Верховна Рада, тому що такі питання вирішуються виключно українським народом».
 
«Протягом трьох років ми домовлялися, що цей закон не потрібно виносити на розгляд, але після цих трьох років вони знову витягують цей закон з шафи, щоб виграти вибори. Вони витягли це питання, знаючи, що воно розколе Україну і нібито мобілізує їх електорат», – сказав Андрій Кожем’якін.
 
«Я хочу заявити від імені двох фракцій: якщо це питання у будь-якому випадку і у будь-якій формі з’явитися в порядку денному – фракції, які сьогодні представляють опозицію, зроблять все для того, щоб воно не розглядалося», – наголосив він.
 
«У цьому питанні у нас жорстка, конкретна і зрозуміла позиція», – додав Кожем’якін.
 
Крім того, коментуючи результати сьогоднішньої Погоджувальної ради щодо ситуації у парламенті, Андрій Кожем’якін заявив, що опозиція була готова на компроміс.
 
«Ми були готові погодитися на компроміс, що приводом для розблокування трибуни буде письмове погодження усіх керівників фракцій про те, що ми накладаємо мораторій на це питання до проведення політичних консультацій. І ми були готові в цьому випадку розблокувати і продовжити роботу Верховної Ради», – сказав голова фракції «БЮТ-Батьківщина».
 
«На жаль, колеги, які намагалися вчора проштовхнути це питання – Партія регіонів і комуністи – категорично відмовилися відтермінувати його розгляд. Тому ми прийняли консолідоване рішення продовжити блокування до кінця дня. І якщо буде потреба – ми те ж саме будемо робити і на наступному тижні», – резюмував Андрій Кожем’якін.

Попередня

За підтримки «Батьківщини» жителі Острозького отримали першу перемогу

Наступна

Помічники Василя Деревляного провели прийом громадян в Залізцях та Зборові