[an error occurred while processing the directive]

З ініціативи Василя Деревляного в Україні хочуть перекрити кисень Мавроді з його МММ

Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг пропонує встановити кримінальну відповідальність за створення «фінансових пірамід».
Про це йдеться в листі голови Нацкомфінпослуг Андрія Стасевського до народного депутата України, голови ТОО ВО «Батьківщина» Василя Деревляного щодо запобігання функціонуванню так званих «фінансових пірамід».

Зокрема, в листі наголошується, що згідно з частиною першою статті 1 закону «Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансовою установою є юрособа, яка згідно із законом надає одну або кілька фінпослуг, а також інші послуги (операції), пов’язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом і внесених до відповідного реєстру у встановленому законом порядку.

При цьому на сьогодні в Державному реєстрі фінансових установ відсутня будь-яка інформація про так званий «МММ-2011» і статус фінансової установи ця організація не одержувала, як і ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових послуг.

Таким чином, у Нацкомфінпослуг відсутні повноваження щодо здійснення нагляду за діяльністю «МММ-2011».

Водночас, на думку Комісії, в діяльності організаторів проекту «МММ-2011» містяться ознаки скоєння злочину, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу «Шахрайство», віднесеного до підслідності органів внутрішніх справ.

При цьому Нацкомфінпослуг відзначає, що закон «Про захист прав споживачів» вже визначає поняття пірамідальної схеми («фінансової піраміди») і встановлює заборону її створення, експлуатації та сприяння розвитку.

«Разом з тим, як показує практика, діяльність «фінансової піраміди» «МММ-2011» активно рекламується в Україні», – наголошують в Комісії.

Щодо такої реклами Нацкомфінпослуг відзначає, що згідно з частиною першою статті 24 закону «Про рекламу» реклама послуг (банківських, страхових, інвестиційних тощо), пов’язаних із залученням коштів населення, або осіб, які їх надають, вирішується тільки за наявності спеціального дозволу, ліцензії, що підтверджує право на таку діяльність.

Така реклама має містити номер дозволу, ліцензії, дату їх видачі та найменування органу, що видав цей дозвіл або ліцензію.

«Діяльність пірамідальних схем здійснюється шляхом залучення коштів населення, але, як наголошувалося раніше, така діяльність є незаконною і не може ліцензуватися або передбачати отримання спеціального дозволу. Тому, згідно з вимогами статті 24 закону «Про рекламу» реклама пірамідальних схем не може здійснюватися», – зазначають у Нацкомфінпослуг.

В цілому, на думку Комісії, органи державної влади на сьогодні мають всі необхідні повноваження для припинення реклами «фінансових пірамід» в Україні.

Із метою вживання заходів для запобігання функціонуванню на території України «фінансових пірамід», інших сумнівних схем, які можуть призвести до привласнення коштів громадян, Нацкомфінупослуг пропонує:

1) доручити Міністерству юстиції внести зміну до законодавства в частині встановлення кримінальної відповідальності за створення, використання або сприяння розвитку пірамідальних схем;

2) доручити Міністерству внутрішніх справ провести слідчі дії стосовно організаторів «фінансової піраміди» «МММ-2011»;

3) посилити контроль Державної інспекції з питань захисту прав споживачів за дотриманням законодавства про рекламу з метою припинення реклами «фінансових пірамід» в Україні;

4) доручити Державній інспекції з питань захисту прав споживачів і Державному комітету телебачення і радіомовлення здійснити виробництво і розповсюдження соціальної реклами, спрямованої на підвищення фінансової обізнаності населення і його захисту від вкладання коштів у «фінансові піраміди»;

5) доручити Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку і інформатизації, пропрацювати питання про внесення змін до закону «Про телекомунікації» щодо обмеження доступу абонентів до ресурсів, через які здійснюється поширення інформації про діяльність «фінансових пірамід».

Нагадаємо, що 23 березня у парламенті було озвучено запит народного депутата Василя Деревляного з вимогою до уряду провести комплексну перевірку законності діяльності «МММ-2011» на території України.

У депутатському запиті «Щодо вжиття заходів, направлених на проведення відповідними державними органами комплексної перевірки законності діяльності «МММ-2011» на території України, задля запобігання обману громадян і незаконному заволодінню їхніми коштами», В.Деревляний зазначає, що до нього, як народного депутата України, звернулася жителька міста Стаханова Луганської області з приводу небезпечної ситуації, яка склалася навколо діяльності сумнозвісної фінансової піраміди Сергія Мавроді «МММ-2011».

«У зверненні зазначено, що останнім часом зазначена структура проводить в Україні агресивну рекламу, обіцяючи казкові відсотки, заманює тисячі людей, які, доведені до зубожіння, готові вкладати свої мізерні, зароблені потом і кров’ю, заощадження у сумнівну нову фінансову схему новітнього «Великого комбінатора». Між тим, всі добре пам’ятають, чим закінчилася історія з попередньою версією «МММ» – мільйонами обдурених вкладників», – йдеться у запиті.

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

[an error occurred while processing the directive]