• 4 Серпня, 2021

Опозиційні фракції внесли альтернативний законопроект про зняття недоторканності

Напередодні виборів Партія регіонів і їх сателіти в парламенті завжди піднімають тему про зняття депутатської недоторканності. Це хронічна хвороба, яка загострюється перед виборами і безвідповідальним політикам потрібно щось пообіцяти народу з тим, щоб потім його обдурити.
Про це з парламентської трибуни заявив народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Іван Кириленко.

«Саме напередодні виборчої кампанії сьогодні знову від Партії регіонів лунає передвиборча риторика і публічно даються обіцянки, які після виборів знову будуть забуті», – сказав він.

Кириленко повідомив, що опозиційні фракції «БЮТ-Батьківщина» та НУНС внесли альтернативний законопроект про зняття недоторканності.

«Він є більш справедливим і конституційним. Цей законопроект стосується внесення змін до Конституції України щодо недоторканності. Відповідно до Конституції України, закону про регламент, ми зібрали 154 підписи народних депутатів і цей законопроект, як обіцяв спікер Литвин буде зареєстрований», – сказав він.

Кириленко зазначив, що законопроект, внесений опозицією, пропонує змінити окремі положення Конституції України і зняти недоторканність з народних депутатів, з президента України, а також судейського корпусу. 

«Фракція «БЮТ-Батьківщина», фракція НУНС виступає за повну відміну недоторканності для всіх осіб, які на сьогодні за Конституцією мають таку привілею і користуються недоторканністю», – підкреслив народний депутат. 

«Три роки назад Партії регіонів відстоювала таку ж позицію, як сьогодні опозиційні партії. Про це говорили такі спікери ПР як Анна Герман, Олександр Лавринович, який нині очолює Міністерство юстиції. «На якій би посаді не перебувала людина, чи вона працює на посаді президента, чи вона обрана народним депутатом, чи у суді – для всіх є обов’язкові вимоги законодавства України. І у випадку вчинення дій, які мають ознаки злочину, проти цієї особи має порушуватись кримінальна справа без будь-яких обмежень», – це слова О.Лавриновича. 

«Що змінилось з цього часу? Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає припинити спекуляції і зняти недоторканність з усіх, хто має таку привілею. Це буде єдине правильне рішення», – резюмував Іван Кириленко.

Заступник Голови Верховної Ради, один з лідерів партії «Батьківщина» та співавтор вищезгнаданого законопроекту Микола Томенко зауважив, що до «касти недоторканних» в Україні ставляться так само зневажливо як і до «касти недоторканних» в Індії.
 
Про це Віце-спікер сказав у парламенті під час розгляду проекту закону про внесення зміни до Конституції України (щодо недоторканності).
 
Микола Томенко нагадав, що парламент не перший раз повертається до проблеми рівності всіх перед законом та закликав проявити неупередженість під час її розгляду.
 
Він наголосив на «необхідності дії конституційної норми «закон один для всіх», коли немає президента, суддів, народних депутатів чи інших посадових осіб, які складають сьогодні своєрідну касту недоторканних».
 
Томенко підкреслив, що якщо не вирішити це питання, то скоро неформально «каста недоторканних» розростеться до найнижчих посадових осіб. Він наголосив, що вже сьогодні простому громадянину практично неможливо потрапити на прийом до голови обласної чи районної адміністрації чи міського голови.
 
«Не дивлячись на те, що законодавство не поширило цю недоторканність на них, де-факто вони зробили себе недоторканними», – зауважив політик.
 
«Ми скоро дійдемо до ситуації, що у нас чиновники найнижчого рівня будуть пересуватися з охороною і «мигалками» та не будуть допускати до себе не те що простих громадян, а й депутатів», – додав він.
 
«Ідеологія вищості перед громадянами чиновника того чи іншого рівня – це зло для країни, це небезпека, це злочин», – наголосив Микола Томенко.
 
Під час свого виступу Віце-спікер нагадав, що велика в історичному та філософському сенсі індійська нація має «касту недоторканних».
 
Він також нагадав, що це каста людей, яку, на жаль, зневажає більшість населення країни, бо це найнижча каста: з ними не можна вітатися, їсти з однієї миски тощо.
 
«Ми вже теж дійшли до ситуації, що нині недоторканних президента, суддів і Верховну Раду зневажає більшість суспільства так, як зневажають недоторканних в Індії», – сказав Микола Томенко.
 
«Тільки там це найбільш обездолені, найбільш бідні і ущемлені люди, а у нас, м’яко кажучи, не дуже бідні і ущемлені», – додав він.
 
Микола Томенко наголосив, що опозиція просить не перетворювати розгляд цього питання у передвиборчі заяви, а нарешті його вирішити.
 
«Першим серйозним кроком, щоб повернути довіру народу і відновити суспільну легітимність, без якої неможлива жодна влада в країні, – є ліквідація цієї феодальної норми про недоторканність президента, суддів і народних депутатів», – відмітив політик.  
 
«Без урівноваження всіх у правах не варто говорити про те, що в Україні відбуватимуться зміни на краще», – підкреслив він.
 
Віце-спікер підкреслив, що сьогодні українське суспільство вимагає поставити під відповідальність кожну посадову особу.
 
«У нас є можливість лозунг дуже багатьох партій, яким вони апелювали у різні часи, – «закон один для всіх» зробити правилом», – додав Микола Томенко.
 
Віце-спікер закликав, після відповідного розгляду законопроекту профільним комітетом ВР, проголосувати його та направити в Конституційний Суд для отримання неупередженого висновку і «нарешті поставити крапку в питанні забезпечення рівності всіх перед законом».

Попередня

Юлія Тимошенко подякувала журналістам, які не дають спокійно жити політикам

Наступна

Перемоги починаються з Зарваниці: тернопільська «Батьківщина» ходила у паломництво