[an error occurred while processing the directive]

Заява фракції «БЮТ-Батьківщина»

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає від Януковича публічних пояснень з приводу невиконання Резолюції ПАРЄ

Заява фракції «БЮТ-Батьківщина», яку виголосив з парламентської трибуни Голова фракції Андрій Кожем’якін:
 
В Україні продовжуються політичні репресії і катування Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка та інших. Ці кричущі факти порушень фундаментальних прав людини не можуть залишатися осторонь уваги європейського співтовариства, до якого так хоче потрапити Україна.
 
За всю історію незалежності Україна не отримувала в такий короткий термін жорстких і безкомпромісних резолюцій міжнародних структур, які чітко вказують на переслідування лідерів української опозиції через їхню політичну діяльність та згортання фундаментальних прав і свобод громадян.
 
Головними серед вимог до України є це реформування кримінального законодавства. Європейська спільнота вимагає забрати з кримінального Кодексу статті 364 та 365, які передбачають кримінальне покарання за політичну діяльність і випустити на волю політичних опозиціонерів Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів.
 
Те, що в Україні є «в’язні совісті», вже ні у кого не викликає сумнівів. Данський Гельсінський комітет з прав людини на прохання ЄС зробив незалежну оцінку вироків Юлії Тимошенко та Юрію Луценку, у якому повністю визнав їх політичну мотивованість (Пункт «Н» преамбули Резолюції ЄП).
 
Найбільш авторитетна міжнародна правозахисна структура однозначно вказала на те, що в Україні є політично репресовані. А це перша і головна ознака того, що влада перестала представляти інтереси народу і перетворилась на тоталітарний режим одного політичного клану.
 
З огляду на це, фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає:
 
– від президента Януковича публічних пояснень з приводу невиконання вимог Резолюцій ПАРЄ від 26 січня цього року та Резолюції Європарламенту від 24 травня;
 
– терміново виконати пункт 3-й Резолюції Європарламенту: «Європейський парламент закликає до беззастережного негайного звільнення всіх в’язнів, засуджених за політичними мотивами, в тому числі лідерів опозиції».
 
– негайно розглянути у Верховній Раді законопроект Віктора Швеця щодо приведення кримінального законодавства до міжнародних стандартів.
 
– надати можливість експерту Данського Гельсінського комітету з прав людини пану Лінгбо публічно виголосити незалежну експертну юридичну оцінку так званих кримінальних справ проти Юлії Тимошенко з трибуни Верховної Ради України.
 
Восени цього року відбудуться вибори до Верховної Ради України. Європарламент поставив чітку і однозначну вимогу у пункті 13-му своєї резолюції. «Європарламент підкреслює вирішальне значення вільних, чесних та прозорих парламентських виборів в Україні, які передбачають право лідерів опозиції на участь у них». Тобто вибори до українського парламенту не можуть рахуватися чесними, якщо два головних політики країни Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, котрі в 2007 році очолювали найбільш потужні політичні сили країни – сьогодні кинуті за ґрати.
 
Ми звертаємось до Президента Януковича, як ви можете допустити, щоб вашого політичного конкурента, яка отримала лише на 3% менше голосів виборців ніж ви, жінку, прикуту хворобою до ліжка, били здорові охоронці, а ваш підлеглий прем’єр Азаров «аналізував» відеозаписи, які цілодобово ведуться у її камері.
 
Така поведінка – не гідна президента країни, тим більше мужчини, у якого є хоча б краплина чоловічої честі й гідності.
 
Свободу всім політв’язням!

[an error occurred while processing the directive]