• 26 Жовтня, 2021

Вищий спеціалізований суд створює перешкоди для розгляду справи Юлії Тимошенко у Європейському суді, – захисник

Вищий спеціалізований суд створює перешкоди для розгляду справи Юлії Тимошенко у Європейському суді.
Про це сьогодні на брифінгу перед розглядом касаційної скарги заявив захисник екс-прем’єр-міністра Сергій Власенко.

«Ми розуміємо, що рішення в цьому суді не буде незалежним. Ми розуміємо, що суд уже знає, яке рішення він прийме. Я думаю, що буде кілька варіантів, за якими буде проходити розгляд касації у суді», – сказав він.
 
Зокрема, Сергій Власенко не виключає, що сьогодні Вищий спецсуд знову перенесе розгляд касації на інший день.
 
«Я думаю, сьогодні буде спроба перенести засідання ще раз. Це робиться з єдиною метою – щоб створити додаткові перешкоди для Юлії Володимирівни у нашому шляху до рішення Європейського суду», – підкреслив захисник.
 
Також, на думку Власенка, суд може вдатися до так званого варіанту юридичного футболу, коли рішення апеляційного суду буде скасоване, але Юлія Тимошенко все одно залишиться засудженою.
 
Крім того, Власенко не виключає, що суд узагалі залишить в силі попередній вирок у «газовій справі».
 
Відповідаючи на питання журналістів чи сприятиме розгляду справи присутність на судовому засіданні міжнародних спостерігачів, Власенко сказав, що єдина людина, від якої щось залежить в українських судах – це Віктор Янукович.
На данйи час біля Вищого спеціалізованого суду, який розглядає касацію Юлії Тимошенко, зібралося кілька тисяч прихильників екс-прем’єр-міністра.

 
Люди тримають прапори Об’єднаної опозиції «Батьківщина» і скандують «Банду геть!» і «Юлі волю!».
 
Також на мітингу присутні народні депутати опозиційних фракцій.
 
Перед початком судового засідання на пам’ятнику Пилипу Орлику – автору першої в Європі Конституції, – який знаходиться поруч з будівлею суду, з’явився банер з написом «Судді, керуйтеся Конституцією України!».
 
За словами опозиціонерів, таким чином вони вирішили нагадати суддям про неупередженість, незалежність та об\’єктивність, якими мають керуватися представники української Феміди.
 
Поруч з пам’ятником розташований плакат-банер «Юлі волю!», на якому  мітингувальники на знак підтримки лідера опозиції мали ставити фарбою відбитки власних долонь, однак, на заваді став дощ.
 
Також біля суду встановлений величезний банер із зображенням трьох мавп з композиції «нічого на бачу, нічого не чую, нічого не знаю», одягнутих у суддівські мантії.

Попередня

Суд над Юлією Тимошенко проходить за планом Януковича

Наступна

Праймеріз імені Ющенка-Наливайченка ховали у кущах