• 17 Вересня, 2021

За ініціативи «Батьківщини», Лановецька районна рада вимагає від Президента та Парламенту недопущення прийняття законів, що розколюють суспільство

26 червня 2012 року відбулася сесія Лановецької районної ради.

За пропозицією постійної комісії з питань культури, мистецтва, духовного відродження, освіти, молоді, туризму, фізичної культури і спорту ( голова Шандрук В.В.- фракція \”Батьківщина\”) питання про прийняття Верховною Радою України у першому читанні законопроекту \”Про засади державної мовної політики\” було поставлено до розгляду – першим.

В обговоренні даного проекту рішення виступила депутат районної ради Кушнір Р.М. (керівник фракції \”Батьківщина\”), яка ознайомила присутніх із негативними висновками Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, а також наголосила на недопустимості прийняття даного законопроекту в парламенті.

До вашої уваги пропонуємо звернення, прийняте Лановецькою районною радою 26.06.2012р.

Президенту України В.Ф.ЯНУКОВИЧУ

Голові Верховної Ради України В.М.ЛИТВИНУ

Депутатам Верховної Ради України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Лановецької районної ради Тернопільської області

Жителі району, депутати Лановецької районної ради, представники політичних партій і громадських організацій вкрай стурбовані тим, що на 21-му році незалежності України найвищий законодавчий орган держави, замість формування дієвої законодавчої бази для ефективного розвитку економіки, культури, зміцнення єдності суспільства, входження його у сім′ю високорозвинутих країн світу, проводить лінію на розкол народу.

Висловлюємо обурення і протест проти прийняття в першому читанні законопроекту Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики», який фактично надає статус державної російській мові. Антиконституційні статті законопроекту кардинально змінюють порядок використання мов, перекручують суть Європейської Хартії про регіональні (міноритарні) мови. Практично відкривається шлях для дальшої русифікації України, що прискорить експансію російської мови в інтересах чужої країни. Українська мова, як більш вразлива, перейде в розряд другорядних мов.

Статус мови відіб’ється на розвитку культури, освіти, науки, приведе до невідворотних втрат традицій, духовної спадщини, повністю зітре ознаки української національної ідентичності.

Класифікуючи законопроект № 9073 як провокацію, що веде до руйнації Конституції, втрати України як держави, вимагаємо зняття даного законопроекту з розгляду.

Нагадуємо Президенту України, що він є гарантом нашої Конституції, і не має права допустити її порушення. Україна у світі одна, і державною мовою має залишатися українська. Високопосадовці Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів та депутати Верховної Ради, що неспроможні вивчити державну мову, повинні знайти собі застосування в інших сферах.

Захищаючи свої права, людську гідність та рідну мову, ми захищаємо майбутнє кожного українця, незалежно від їхнього етнічного походження, та європейське майбутнє нашої держави. Байдужість кожного з нас перетворює Україну на колонію Москви.

Вимагаємо від Президента України та Голови Верховної Ради заборони на прийняття законів, що розколюють суспільство (мовні, духовні, етнічні). Сподіваємося, що Президент залишиться в історії Української держави патріотом і не поставить свого підпису – у випадку прийняття – на цьому антиукраїнському законопроекті.

Прийнято 26.06.2012 року на дванадцятій сесії

Лановецької районної ради шостого скликання

м. Ланівці

Попередня

Василь Деревляний виступатиме в ефірі телеканалу ТТБ

Наступна

Юлія Тимошенко: Кожен несе відповідальність за те, щоб шанс не був втрачений. Кожен, а не лише опозиція