• 29 Листопада, 2021

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ВІКТОРУ ЯНУКОВИЧУ

У п’ятницю відбулася прес-конференція представників Об’єднаної опозиції «Батьківщина» – народних депутатів Миколи Томенка, Остапа Семерака та Юрія Гримчака на тему: «Чемпіонат минув, хто відповість за «досягнення».

Під час прес-конференції народні депутати оприлюднили відкритий лист до президента України.
 
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ВІКТОРУ ЯНУКОВИЧУ
 
В Україні завершився Чемпіонат Європи з футболу, однак продовжується обговорення його підсумків.
 
Після закінчення Євро-2012 на телебаченні і носіях зовнішньої реклами під виглядом соціальної та під гаслом «Чемпіонати минають – досягнення залишаються» фактично стартувала агітаційна кампанія на підтримку Партії регіонів України, почесним Головою якої є Ви.
 
Ми вважаємо це цинізмом, оскільки фінансування підготовки та проведення Єврочемпіонату здійснювалося не владою, а українськими громадянами. Тому, якщо і розміщувати соціальну рекламу про Євро, в ній влада повинна двічі низько вклонитися і подякувати українському народу за традиційну гостинність і толерантність та за кошти, які заплатив кожний громадян за організацію Євро-2012.
 
На жаль, інформацію про реальні підсумки проведення чемпіонату суспільство не отримало. Традиційний стиль спілкування відповідальних за це чиновників полягає у принциповій відмові звітувати перед Верховною Радою і українським суспільством, а також панічному страхові перед можливою перевіркою їх діяльності парламентськими або громадськими структурами.
 
Зважаючи на вищезазначене та враховуючи те, що широка соціальна рекламна кампанія Партії регіонів фактично «освячується» іменем Президента України ми звертаємося до Вас за роз’ясненням: про які такі «досягнення» йдеться і скільки ще треба коштів, щоб ці досягнення утримувати?
 
З огляду на це хотіли б почути від влади відповіді на запитання:
 
1. Скільки коштуватиме і хто оплачуватиме утримання стадіонів, збудованих за бюджетні кошти, – НСК «Олімпійський» у Києві та «Арена Львів» у Львові?
 
2. Коли уряд відповідно до своїх обіцянок та вимог законодавства профінансує відновлення спортивних об’єктів, знищених під час реконструкції НСК «Олімпійський»?
Мова йде про державні підприємства «Навчально-спортивна база «Атлет», «Льодово-спортивна ковзанка «Крижинка», «Центральна навчально-тренувальна база з ковзанярського спорту «Льодовий стадіон» «Олімпійський навчально-спортивний центр» та мале державне підприємство «Тенісні корти», діяльність яких була у незаконний спосіб припинена у зв’язку з реконструкцією НСК «Олімпійський. Враховуючи те, що на території цих, тепер вже колишніх, спортивних об’єктів, під час чемпіонату розміщувалися тимчасові палатки для розливу алкогольних напоїв та харчування VIP-гостей на один фінальний матч, доцільність їх знищення викликає дуже великі сумніви.
 
3. Хто несе відповідальність за майже триразове збільшення кошторисної вартості реконструкції НСК «Олімпійський»?
Кошторисна вартість реконструкції НСК, підтверджена створеною у 2009 році Тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради, яку очолював тодішній народний депутат від Партії регіонів, а нинішній Голова Державної служби молоді та спорту України Р.Сафіуллін, складала 2 мільярди 114 мільйонів гривень. За час проведення реконструкції ця вартість була збільшена практично втричі та наразі складає майже 6 мільярдів гривень.
 
4. Скільки туристів та футбольних команд під час Євро скористалися вертодромом, збудованим в рамках підготовки до чемпіонату біля Тарасової гори, що у місті Каневі, скільки коштів від нього отримав державний бюджет України і хто надалі утримуватиме цей об’єкт?
Як відомо, кошти на будівництво цього об’єкту, розрахованого на 10 гвинтокрилів, у розмірі майже 148 мільйонів гривень були виділені з Державного бюджету України за програмою підготовки до Євро-2012.
 
5. Скільки було створено нових робочих місць для громадян України та інших держав внаслідок та під час реалізації Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, який відсоток вони складають від загального числа трудового населення країни? Скільки громадян України та інших держав, які були залучені до виконання робіт на Євро-2012, загинули чи були травмовані та яким чином забезпечені їх трудові права та соціальний захист їх сімей?
 
6. Який обсяг державних коштів отримали компанії групи «Альтком» і ТОВ «АК Інжиніринг» при отриманні підрядів у рамках підготовки до чемпіонату за процедурою закупівлі в одного учасника? Скільки відсотків це складає у структурі всіх державних видатків на Євро-2012?
 
7. З якою метою до Державної цільової програми підготовки до Євро-2012 було включене будівництво вертолітного майданчика на Парковій алеї в місті Києві, призначеного для Ваших перельотів? Як саме було використано цей вертолітний майданчик у рамках проведення Євро-2012? Скільки вертольотів з учасниками та гостями чемпіонату ним скористалися? Як Ви ставитеся до того, що офіційний власник майданчика – ТОВ «Амадеус Ко» – засноване фіктивними офшорними фірмами, які фігурують у корупційному скандалі, пов\’язаному з держзакупівлями бурових установок та кораблів для ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз»?
 
8. Скільки державних коштів було витрачено в рамках виконання Програми підготовки до Євро-2012 на будівництво, реконструкцію, капітальні і поточні ремонти автомобільних доріг та з яких причин досі тривають ремонтні роботи на дорогах, що були введені в експлуатацію? Як під час чемпіонату використовувалася дороги на Конча-Заспу та Межигір’я, які було відремонтовано в рамках проведення Євро?
 
9. Як були використані десятьма збірними, які виступали в Україні, вісімнадцять тренувальних баз, підготовлених до Євро-2012 за кошти державного бюджету?
 
10. Як були використані при проведенні Євро-2012 спортивний комплекс та фізкультурно-реабілітаційний центр Національного університету Державної податкової служби та об’єкти Національного університету «Одеська юридична академія» на реконструкцію та будівництво яких було виділено з Державного бюджету 214 млн. грн.?
 
11.  На якій підставі ціна одного паркомісця у паркінгу ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» за кілька років зросла із 150 тис. гривень до 194 тис. гривень і хто нестиме за це відповідальність?
 Нагадаємо, що Міністру уряду Ю.Тимошенко Б.Данилишину інкримінується порушення вимог законодавства України при погодженні закупівлі проектних і будівельних робіт «Будівництво паркінгу у ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»» в одного учасника (ВАТ «Будівельне управління №813») очікуваною вартістю 449,5 млн. грн. на 3000 паркомісць (ціна паркомісця близько 150 тис. грн.). За рік після того уряд М.Азарова затверджує розроблений тим самим ВАТ «Будівельне управління №813» проект будівництва на третину меншого паркінгу (2038 паркомісць) за ціною в 395 млн. грн. (ціна паркомісця 194 тис. грн..) Тобто «корупційна» ціна в 150 тис. гривень за паркомісце завдяки діям Уряду М.Азарова зросла до 194 тис. грн.
 
12. На підставі чого за два тижні вартість електронної системи інформування гостей «Євро-2012» для НСК «Олімпійський» зросла майже на два з половиною мільйони гривень?
Згідно інформації «Вісника держаних закупівель» НСК «Олімпійський» заплатив за створення електронної системи інформування гостей Євро-2012 більше 4,5 мільйонів гривень. Але в попередніх оголошеннях про закупівлю було інше повідомлення, де ціна системи становила лише 1 мільйон 947 тисяч грн. При цьому участь у закупівлі в одного учасника брала та ж сама компанія – ТОВ «Центр Глобальних Повідомлень Україна».
 
13. Як пояснити, що за даними керівництва Кабінету Міністрів протягом Євро-2012 Україну відвідало 1 мільйон 800 іноземців, а за попередніми оцінками Ради з питань туризму та курортів ця цифра завищена майже у 10 разів? Якою ж є реальна цифра іноземних гостей Євро та наскільки вона відповідає плановій?
Для всіх фахівців очевидно, що чиновники до цифри туристів на Євро зараховують всіх, хто перетнув кордон України, зокрема, жителів сусідніх держав, які приїжджають в гості, для закупівлі товарів тощо.
 
P.S.: З огляду на активну дискусію про роль і місце у використанні бюджетних коштів на Євро уряду Ю.Тимошенко, додаємо копію звіту Тимчасової слідчої комісії ВР для перевірки дотримання законодавства при проведенні реконструкції Національного спортивного комплексу «Олімпійський». Звертаємо увагу, що дана слідча комісія жодного разу не апелювала в своїх матеріалах до Юлії Тимошенко як Прем’єр-міністра, натомість у своєму звіті критично оцінила діяльність та наголосила на персональній відповідальності тодішнього Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка, який сьогодні є Уповноваженим Президента з прав дитини.
 
Лист підписали народні депутати: Микола Томенко, Остап Семерак, Юрій Гримчак, Сергій Сас, Тарас Стецьків, Володимир Філенко, Андрій Шевченко, Андрій Шкіль та інші.

Попередня

У Празі стартувала Загальноєвропейська акція \”Захистимо Україну – збережемо українську мову\”

Наступна

До Всеукраїнської Прощі у Маріїнському Духовному Центрі вкотре долучилися партійці «Батьківщини»