• 5 Грудня, 2021

Найцікавіші цитати із звернень депутатів районних рад Тернопільщини до Януковича

На Тернопільщині практично всі депутати райрад вважають, що парламентська більшість вчинила злочин проти української нації. Саме про це йдеться у зверненнях, ініційованих представниками опозиційних фракцій (у тому числі ВО «Батьківщина») до Президента та Голови Верховної Ради України. Проекти рішень прийняті в 15 з 17 райрад, майже одноголосно на позачергових сесіях.

У своїх зверненнях депутати висловили обурення і протест проти прийняття Верховною Радою України 3 липня 2012 року Закону України «Про засади державної мовної політики», який фактично надає статус державної російській мові.

Дані документи направлені Президенту з вимогою ветувати Закон та Голові Верховної Ради з вимогою не підписувати його.

«Небезпека розколу України, шляхом прийняття мовного питання є дуже реальною, тому участь у голосуванні на захист єдиної державної мови у районах брали участь всі депутати, у тому числі і від партії влади. Це є хорошим прикладом того, що для галичан національні інтереси досі залишаються на першому місці. Не інакше як питання захисту України, захисту мови, участь в акції «Україна проти Януковтича» має вкотре нас згуртувати для перемоги режиму та побудови сильної незалежної держави», – наголосив в прямому ефірі Тернопільського обласного державного телебачення, 20 липня народний депутат України, голова ТОО ВО «Батьківщина» Василь Деревляний.

Пропонуємо вашій увазі окремі цитати з звернень адресованих Януковичу, які підтримали депутати від Партії регіонів в різних районних радах Тернопільщини:

«Депутати, які проголосували за законопроект вчинили наругу над українською мовою, на нашу думку, є порушниками присяги народного депутата і не мають морального права бути представниками народу», – йдеться у зверненні Козівської, Чортківської, Бучацької, Тернопільської, Підгаєцької та інших районних рад.

«Це не просто передвиборчі ігри – це злочин проти України, це злочин проти нації. Це злочин проти історії і проти народу», – переконані депутати Монастириської райради.

«Депутати Лановецької (авт. Шумської) районної ради висловлюють обурення Прийняття закону відбувалося з порушенням регламенту, було зігноровано масові звернення громадськості, представників науки, культури, духовенства про недопустимість антиконституційних статей, які приведуть до знищення української мови та повної русифікації країни, втрати однієї з основних ознак національної держави… Залишаємо за собою право різними законними методами відстоювати рідну мову, майбутнє кожного українця, залишатися рівними в колі розвинутих європейських держав», – наголошує звернення, прийняте Лановецькою та Шумською районними радами.

«Подіями 3 липня цього року свідомо запущено механізм розколу українського суспільства та дестабілізації ситуації в країні напередодні виборів до Парламенту України. У такий цинічний спосіб штучно підігрівається напруга у суспільстві та відволікається його увага від катастрофічного зубожіння різних верств населення, невиконання гучних передвиборчих обіцянок, тотальної корупції та згортання демократичних цінностей», – йдеться у зверненні більшості районних рад.

З нетерпінням чекаємо відповіді та реакції президента на дані цитати та звернення, які підтримали, у тому числі, його однопартійці на Тернопільщині.

Попередня

Василь Деревляний: «Байдужість та мовчання лише посилять терор, знущання, а також передвиборчі фальсифікації і провокації заплановані владою»

Наступна

Василь Деревляний і Володимир Бойко зустрілись з активом районних партійних організацій