• 9 Травня, 2021

Засідання Європейського Суду з Прав Людини у справі Юлії Тимошенко закінчено

Вчора Європейський Суд з Прав Людини розглядав справу лідера опозиції Юлії Тимошенко.

Слухання відбулися у місті Страсбург (Франція). В суді Юлію Тимошенко представляли захисники Сергій Власенко, Валентина Теличенко та донька Євгенія Тимошенко.

\”Тут ми сподіваємося знайти справедливість. В українських судах її більше не існує\”, – наголосила Євгенія Тимошенко перед початком засідання Європейського Суду з прав людини, – \”Всі суди в Україні зараз знаходяться під повним контролем режиму Януковича, який намагається знищити мою маму\”.

На засіданні виступив представник України у Європейському Суді з Прав Людини Назар Кульчицький, який повністю спростував усі звинувачення проти режиму Януковича та наголосив, що Юлію Тимошенко було заарештовано законно, її права не порушувалися, їй надавалася медична допомога, а \”усі висновки європейських інституцій, політиків та експертів носять загальний характер\” та не можуть бути взяті до уваги.

У суді виступила захисник Юлії Тимошенко Валентина Теличенко.

 

У своєму виступі В. Теличенко наголосила, що після того як Юлії Тимошенко, яку було незаконно заарештовано, їй не надавалася відповідна медична допомога, а її права постійно порушувалися.

Зокрема вона нагадала, що судові засіданні у газовій справі проводилися майже щоденно з ранку до вечора, при цьому у неї не було можливості для захисту, її утримували у жахливих умовах в Лук\’янівському СІЗО, а у грудні 2011 року її було повторно заарештовано (при цьому судове засідання відбувалося прямо у камері, де хвора Тимошенко не могла піднятися з ліжка).

\”Права Юлії Тимошенко постійно порушувалися і порушуються\”, – підкреслила вона.

 

За словами Валентини Теличенко, тільки під постійним тиском міжнародної спільноти колишнього прем\’єр-міністра України було переведено до лікарні у Харкові та лише у травні цього року їй було надано дозвіл на лікування німецькими лікарями.

\”Перед цим Юлію Тимошенко було жорстоко побито тюремниками, а представники режиму Януковича відмовилися розслідувати цю справу\”, – наголосила Теличенко.

 

 

Водночас, захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко виступаючи попросив справедливості у Європейського Суду з прав людини

\”Я звертаюся до Вас від імені Юліі Тимошенко і прошу Вас про справедливість. Ви наша єдина надія, в Україні не існує справедливого суду\”, – заявив  захисник лідера опозиції Юлії Тимошенко Сергій Власенко, виступаючи під час засідання Європейського Суду з Прав Людини, який розглядає сьогодні справу Тимошенко.

Він наголосив, що справа Юліі Тимошенко є політично-вмотивованою, що було визнано численними європейськими та міжнародними інституціями, зокрема в Резолюціях Європейського Парламенту, ПАРЄ, Парламентської Асамлеі ОБСЄ та інших, які вимагають її негайного звільнення.

За словами Власенка затримання Тимошенко суперечить ст. 5 Європейської Конвенції з Прав Людини, а її засудження відбулося через бажання Януковича позбавитися свого головного конкурента на парламентських виборах восени цього року.

\”Прошу Суд прийняти до уваги, що режим Януковича намагається кинути Тимошенко до в\’язниці на все життя, щоб позбутися свого головного ворога\”, – підкреслив він.

\”Зараз вона змушена боротися проти всієї державної машини, яка знаходиться під повним контролем Януковича. Проти неї висуваються нові абсурдні звинувачення\”, – наголосив Власенко.

\”Від імені Юліі Тимошенко ще раз прошу Вас про справедливість,\”- сказав він, завершуючи свій виступ.

Після його виступу, судді задали запитання, після чого було оголошено перерву на 20 хвилин.

Після перерви продовжилось засідання у справі Юлії Тимошенко. Наразі сторони відповідають на питання суддів. На поставлене запитання вже відповів Представник України у Європейському суді з Прав Людини Назар Кульчицький, а також захисники Юлії Тимошенко Сергій Власенко та Валентина Теличенко.

Судове засідання закінчено.

Судді видалилися із зали засідань.

Про винесення рішення сторони будуть повідомлені заздалегідь.

Відео слухань можна подивитися за цим посиланням:

http://www.echr.coe.int/ECHR/EN/Header/Press/Multimedia/Webcasts+of+public+hearings/

Попередня

Депутати занепокоєні тиском на опозиційні ЗМІ, – запит

Наступна

Режим Януковича визнав порушення прав Юлії Тимошенко, – Власенко