• 5 Грудня, 2021

Янукович і компанія місяцями не виплачують зарплат дорожникам і комунальникам Тернопільської області

Три місяці боргують зарплату працівникам Служби автомобільних доріг у Тернопільській області.
Робітники погрожують акціями протесту, якщо їм не виплатять борги.

Востаннє працівники, які обслуговують та будують дороги на Тернопільщині, отримували зарплату у липні.

«Ми виходимо на роботу щодня. Гроші на ремонти доріг виділяють, але ми ні копійки не отримуємо за свою роботу. У нас є сім’ї, діти, які хочуть їсти. Ми вже готові їхати до Києва, щоб на нашу проблему звернули увагу», – кажуть шляховики.

Після розмови з керівництвом Державного підприємства «Тернопільський облавтодор», якому працівники напередодні підготували відповідне звернення (і яке, до речі, побоялося відкритого пікету перед адмінбудівлею «Облавтодору», тож поквапно запросило пікетувальників до актової зали), дорожники підписали аналогічне звернення на ім’я голови Державного агентства автомобільних доріг України Володимира Демішкана.

Вашій увазі пропонуємо текст згаданого звернення:

Голові Державного агентства

 автомобільних доріг України

Демішкану В.Ф.


Начальнику Служби автомобільних доріг

у Тернопільській області

Гнатіву М.Я.


Директору ДП «Тернопільський облавтодор»

ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України»

Гаврилюку В.Ф.


Голові Об’єднаної профспілки працівників

дорожніх господарств Тернопільської області

Липницькому В.А.

19 листопада 2012 року

Звернення

 Ми, працівники дорожніх господарств Тернопільської області висловлюємо своє обурення ситуацією, що склалась в організаціях дорожнього комплексу області.

З серпня місяця 2012 року, не зважаючи на виконані нами роботи, ми не отримуємо заробітної плати. У нас відсутні будь-які види преміювання. Відсутнє матеріально-технічне забезпечення нашої діяльності.

Відсутність коштів призводить до неможливості працівниками дорожніх господарств оплатити комунальні послуги, неможливості забезпечувати свої сім’ї, неможливості оплачувати лікування. Ми змушені брати кредити, які невідомо чи оплатимо.

Окрім цього, відсутність фінансового забезпечення нашої діяльності може призвести до зриву виконання комплексу робіт щодо безпеки на автодорогах в зимовий період, що може призвести до підвищеної аварійності.

Профспілкова організація не забезпечує необхідного рівня захисту працівників дорожніх господарств.

Виходячи із наведеного, ми, працівники дорожніх господарств 19 листопада 2012 року проводимо попереджувальний захід.

Ми вимагаємо від Вас негайно звернутись до вищестоящих органів у вирішенні питання щодо виплати заборгованої заробітної плати, виплат за роз’їздний характер робіт, інших виплат. Також вимагаємо забезпечити належну роботу дорожніх господарств області в осінньо-зимовий період.

В разі невиконання вказаних вимог в 10-денний термін ми залишаємо за собою право на масові акції протесту аж до припинення роботи та страйку та відстоювати свої права в судових та правоохоронних органах, а також в міжнародних організаціях.

Працівники дорожніх господарств Тернопільської області (підписні листи додаються)

 

P.S. Не так давно майже дві тисячі працівників житлово-комунальної сфери Тернополя пікетували будівлю Головного управління Державної казначейської служби в Тернопільській області. Вони вимагали здійснення проплат за виконані роботи та надані послуги.

Причина – така ж «банальна» як і у дорожників: вже протягом трьох місяців органи казначейства не оплачують рахунки розпорядників коштів, внаслідок чого сума заборгованості перед комунальними та іншими підприємствами-виконавцями робіт та послуг для міста досягла майже 8 млн. грн.

До слова, Тернопілля не отримує кошти на потреби не лише дорожньої служби та житлово-комунального господарства, а й закладів охорони здоров’я, освіти, спорту.


P.P.S. На одному з недавніх засідань уряду Віктор Янукович, коментуючи протестні настрої українців, заявив, що «люди втратили страх і совість». «Хто це організовує? – обурювався президент, і сам відповідав. – Не ті, кому найважче живеться. Ті, кому найважче, – вони мовчать, чекають, терплять».

Як показують події останніх днів у Тернополі, не мовчать, не чекають і не терплять. Терпець народу уривається. Протестні настрої як лавина насуваються на владу. А влада, замість того, аби рятувати країну від цього цунамі, навпаки, підживлює їх, а часом відверто провокує людей на загострення конфлікту, на ескалацію напруги.

Бо ж цілком очевидно: зараз при владі – мародери, безмежно жадібні, цинічні та жорстокі. Вони лише зовні схожі на людей, а всередині давно втратили людську подобу та залишки сумління. 1 млн. гривень на вертолітну площадку Януковичу в Каневі, куди він літатиме у кращому випадку раз на рік – на це гроші є, а от на зарплати тернопільським дорожникам і комунальникам – нема. 1 млрд. грн. (тільки вдумайтеся в цю цифру!) на нікому не потрібні вебкамери на виборах – на це гроші знайшли, а от кошти тернопільським дорожникам і комунальникам – загубилися…

Словом, владна наволоч без совісті, честі, гідності й елементарного людського співчуття вирішила, що вона прийшла сюди всерйоз і надовго. Але народ уже думає по-іншому.

Попередня

Влада почала наступ на релігійну свободу, – заява Об’єднаної опозиції «Батьківщина»

Наступна

ЗАЯВА Фракції «БЮТ-«Батьківщина»