• 5 Грудня, 2021

ЗАЯВА Фракції «БЮТ-«Батьківщина»

Зачитана Головою фракції Андрієм Кожем’якіним на Погоджувальній раді, 19 листопада.

Можливо перед останнім засіданням Верховної Ради України 6-го скликання, від імені фракції заявляю, що легітимність наступного складу Верховної Ради України залишається під питанням.

Ці вибори були нелегітимними з моменту незаконного ув’язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко і одного з лідерів Юрія Луценка.

Навіть перебуваючи за гратами, вона проявила мужність і продовжує боротьбу за права українських громадян обирати та бути обраними.

Вона оголосила голодування в протест проти системних, масових фальсифікацій, які призвели до прямого спотворення волевиявлення громадян.

Вона припинила його, бо весь демократичний світ поставив під сумнів демократичність та законність проведення виборів в Україні.

Наша фракція дякує Юлії Володимирівній за мужність і підтримуємо її рішення припинити голодування.

Після такого кроку Юлії Тимошенко ми вважаємо за необхідне лише посилити політичний тиск на діючий режим на чолі з Януковичем.

Ми зробимо все можливе, щоб фальсифікатори парламентських виборів були покарані. Щоб наші товариші, які отримали законну перемогу на виборах по одномандатних виборчих округах – зайняли своє місце у Верховній Раді. Ми будемо боротись всіма конституційними методами, як у парламенті, так і за його межами, щоб наш лідер Юлія Тимошенко вийшла на волю.

Щодо оголошених Центральною Виборчою Комісією результатів виборів, то вони не відображають справжнього вибору громадян. Той результат, який оголосила ЦВК – це результат системних фальсифікацій, підкупу виборців, використання адмінресурсу, силового втручання у виборчий процес силових органів і повністю залежної судової системи, яка приймає рішення виключно в інтересах влади, та провладних кандидатів.

Найбільш яскравою ілюстрацією безпринципної, прямої фальсифікації вибору громадян стала процедура підрахунку голосів у 94, 132, 194, 197 та 223 Виборчих округах, де заради того, щоб неправдою протягнути провладних кандидатів у парламент, у смітник викинули десятки тисяч голосів виборців.

Масові порушення на парламентських виборах знайшли відображення в оцінках вітчизняних та міжнародних спостерігачів. Як наслідок, це ще більше погіршило репутацію нашої держави у світі. Міжнародне демократичне співтовариство, зокрема спостерігачі від ОБСЄ та ПАРЄ, були вимушені констатувати – Україна зійшла зі шляху демократичного розвитку і почала рухатись у зворотному напрямку.

Відповідальність за це лежить на нинішній владі на чолі з президентом України В.Януковичем.

Попередня

Янукович і компанія місяцями не виплачують зарплат дорожникам і комунальникам Тернопільської області

Наступна

Юлія Тимошенко закликає скасувати новий КПК