• 24 Травня, 2022

Рим висловив свою підтримку Юлії Тимошенко

Вчора, 26 листопада в Римі на фасаді однієї з будівель Капітолійського пагорбу було вивішено портрет Юлії Тимошенко з написом «Свободу для Юлії Тимошенко» на знак солідарності та підтримки лідера опозиції України.
Відповідне рішення одноголосно прийняла мерія міста Рим, зважаючи на політичну ситуацію та нещодавні парламентські вибори в Україні.

Під час заходу мер Риму Джанні Аліманно заявив про солідарність з Юлією Тимошенко та підкреслив, що «буде звертатися до мерів столиць країн Європейського Союзу  з пропозицією підтримати цю ініціативу Риму».

Віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, Голова Харківської обласної організації партії «Батьківщина» Арсен Аваков та народний депутат від партії «Батьківщина» Андрій Шевченко також взяли участь у церемонії.
 
Микола Томенко подякував італійцям за підтримку та висловив сподівання, що «їх послідовна та жорстка позиція у цьому питанні буде сприяти звільненню Юлії Тимошенко та наданню їй права на повноцінну участь у політичному житті країни, включаючи участь у президентських виборах у 2015 році».
 
«Італійські друзі показали приклад українцям як треба стояти за свободу та справедливість навіть у дальніх куточках планети», – наголосив Андрій Шевченко.
 
«В такі моменти пам‘ятаєш не слова ворогів, а мовчання друзів. Наші італійські друзі не мовчали, а висловили свою підтримку», – додав він.
 
Раніше  подібною увагою італійської столиці були відзначені лауреат Нобелівської Премії Миру Аун Сан Су Чжі, італійські судді, які загинули  від рук мафії, Джованні Фальконе і Паоло Борселіно та інші.
Іспанія також вимагає звільнення лідера української опозиції Юлії Тимошенко та висловлює свою підтримку опозиційним політичним силам.
Про це вчора заявив Державний секретар Іспанії у справах Європейського Союзу Ініго Мендез де Віго під час зустрічі із заступником голови партії «Батьківщина», колишнім Віце-прем‘єр-міністром у справах європейської та міжнародної інтеграції Григорієм Немирєю у Мадриді.
Під час зустрічі сторони обговорили останні події в Україні в контексті відносин між ЄС та Україною.
У цьому зв‘язку Ініго Мендез де Віго знову чітко наголосив, що будь-яке просування назустріч Україні залежить від конкретних дій щодо звільнення лідера опозиції Юлії Тимошенко та інших політичних в‘язнів України, припинення усіх без виключення політично-вмотивованих справ проти членів опозиції.
Він також висловив стурбованість щодо поствиборчого періоду в Україні, який відзначається зростаючим тиском на новообраних членів парламенту від опозиції.
«На жаль, ми знову спостерігаємо за тим, як система кримінального правосуддя та органи правопорядку використовуються владою для залякування опозиції», – наголосив Ініго Мендез де Віго.
«ЄС має намір зберегти та поглибити свої відносини з Україною. Ми високо цінуємо принциповий та конструктивний підхід української проєвропейської опозиції України та її лідера Юлії Тимошенко», – сказав він.
Як відомо, 26-28 листопада у Мадриді (Іспанія) Григорій Немиря бере участь у зустрічі ЄНП, присвяченій виборам до Європейського парламенту та національним виборам. Планується, що в рамках заходу він виступить з промовою та проведе низку робочих зустрічей.
ЄНП є найбільшою та найвпливовішою політичною силою на європейському континенті. До її складу входять 74 партій-членів з 40 країн, 16 голів країн-членів ЄС та 7 голів країн, які не є членами ЄС, 13 членів Європейської Комісії; вона має найбільшу фракцію в Європарламенті.
До лав ЄНП входять такі провідні політики Євросоюзу, як: канцлер Німеччини Ангела Меркель, Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозо, Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей та Президент ПАРЄ Жан-Клод Міньон.

Попередня

Питання газифікації сіл Кременецького району на контролі у Володимира Бойка

Наступна

Червоні серця запалили представники «Батьківщини» у Тернополі з нагоди Дня народження Юлії Тимошенко