• 29 Вересня, 2021

Юлію Тимошенко збираються силою привезти до суду

Юлію Тимошенко, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні у харківській лікарні «Укрзалізниці», влада планує силоміць доставити на наступне судове засідання за допомогою «Беркуту».
Про це заявив її захисник, народний депутат Сергій Власенко сьогодні на брифінгу.

Власенко повідомив, що вчора Юлія Тимошенко отримала інформацію від працівників пенітенціарної служби про надану їм вказівку незважаючи ні на що, зокрема на стан її здоров’я, силоміць доставити її на судове засідання, яке відбудеться 18 січня 2013 року у Харкові.
 
Захисник додав, що тюремникам наказано доставити Юлію Тимошенко до суду в такий же спосіб, як раніше відбувалося її перевезення з лікарні «Укрзалізниці», коли до неї була застосована фізична сила, а для її «транспортування» буде залучений спецпідрозділ міліції «Беркут».
 
За словами Власенка, підтвердженням цієї інформації є вчорашня прес-конференція головного лікаря ЦКЛ №5, який почав розповсюджувати неправдиву інформацію про те, що нібито стан здоров’я лідера опозиції дозволяє їй приймати участь у судових засіданнях.
 
Сергій Власенко заявив, що заяви Афанасьєва були одразу спростовані лікарями німецької клініки «Шаріте», які чітко зазначили, що це питання навіть не обговорювалось, після чого Афанасьєв змушений був визнати, що це думка української сторони.
 
«Відповідно до української Конституції примусове лікування у нас заборонено, а Юлія Тимошенко не зверталась з будь-якими проханнями створити якісь комісії по її лікуванню. Лікуючими лікарями Тимошенко є лікарі німецької клініки «Шаріте», – заявив Власенко.
 
За словами захисника, згідно з останніми висновками лікарів клініки «Шаріте», у стані здоров’я Юлії Тимошенко є певне покращення, але «стан її здоров’я такий, що вона продовжує, на жаль, потерпати від сильного больового синдрому і не може самостійно пересуватись; необхідно продовжувати лікування і терапію за відсутності стресових ситуацій, а питання доставки Тимошенко у суд з ними наразі не обговорювалось».
 
«Якщо 18 січня стан здоров’я Тимошенко буде такий, що дозволить їй брати участь у судовому засіданні, то звичайно ж, вона прийме участь у судовому засіданні. Але з медичної точки зору такі висновки можуть зробити ті лікарі, які займаються її лікуванням, а не ті, які її ніколи не бачили і ставлять діагноз по фотографії», – сказав Власенко.
 
Окрім того, Сергій Власенко заявив, що підтвердженням інформації про примусову доставку Юлії Тимошенко до суду є заява прокурора у процесі, яка сказала, що розглядатиметься питання щодо силового приводу Тимошенко до зали засідань.
 
Власенко також здивований заявами прокурора про те, що їм не відомі рішення Верховного суду України щодо закриття справи по ЄЕСУ. 
 
При цьому він продемонстрував текст ухвали ВСУ від 11 листопада 2005 року, відповідно до якої ВСУ на спільному засіданні двох палат розглянув всі обвинувачення, які були висунуті Юлії Тимошенко, а також розглянув ту обставину, що справа на той момент була закрита Генпрокуратурою, і в резолютивній частині чітко зазначив, що кримінальні справи щодо Тимошенко закриті за відсутністю складу злочину.   
 

Попередня

Чи досидить Надія Хоптян до наступної сесії?

Наступна

Опозиція стала на захист дитячої лікарні «Охматдит»