• 8 Грудня, 2021

Тернопільські нардепи хочуть, щоб селян не обмежували у правах

За підписом народних депутатів України від Тернопільської «Батьківщини» – Василя Деревляного, Михайла Апостола і Володимира Бойка – у парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» (щодо усунення законодавчої перешкоди в реалізації членами особистих селянських господарств права на соціальний захист у разі настання безробіття).

За словами Володимира Бойка, внесення відповідних законодавчих змін зумовлене тією кричущою несправедливістю, яка закралася в діючий законодавчий акт у вигляді всього лиш однієї фрази: «До зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств)…».

На думку депутата, таким чином значну частину сільського населення віднесено до категорії зайнятого, чим формально знижено рівень безробіття. Тобто замість запровадження реальних заходів, спрямованих на подолання безробіття сільського населення, відбулося лише маніпулювання показниками зайнятості.

– Формальне визнання членів особистих селянських господарств (далі – ОСГ) зайнятим населенням не дозволяє багатьом селянам, які реально потребують допомоги на випадок безробіття, звертатися до державної служби зайнятості та отримувати соціальні послуги, – зазначає політик.

За словами Михайла Апостола – знаного в області аграрія, одного зі співавторів законопроекту, у більшості вітчизняних ОСГ задоволення особистих потреб людини відбувається шляхом виробництва, переробки і споживання нею власної сільськогосподарської продукції.

– Якщо ж зважити на той факт, що в багатьох регіонах України розміри земельної ділянки на одного члена ОСГ не дають реальної можливості забезпечити їх фактичну зайнятість та отримати доходи від ведення господарства, достатні для нормальної життєдіяльності, тоді члени такого ОСГ не можуть вважатися зайнятими, а значить – потребують допомоги на випадок безробіття, – підсумовує народний депутат.

До речі, ініціаторами згаданих законодавчих змін виступили безпосередньо члени ОСГ, які останнім часом зверталися за юридичною допомогою до громадських приймалень Володимира Бойка і Михайла Апостола.

\"\"

 

\"\"

Попередня

Юлія Тимошенко: Янукович вирішив перекласти на мене свої злочини, скоєні в 90-х роках

Наступна

Володимир Бойко здійснив прийом громадян у Нараєві на Бережанщині