• 29 Червня, 2022

Олександр Турчинов: Юлія Тимошенко – це символ свободи

Юлія Тимошенко – це не просто опонент Януковича. Її ув’язнення – критерій відношення влади до суспільства в цілому та до кожного зокрема.
Про це в інтерв’ю LB.ua сказав народний депутат, Голова Політради Об’єднаної опозиції “Батьківщина” Олександр Турчинов.

“Сьогодні абсолютно будь-який українець може опинитись на її місці. Причому без законних на те підстав, достатньо лише, щоб хтось впливовий дуже цього захотів”, – сказав він.
 
За словами Турчинова, навіть попри жорстку реакцію світової спільноти на ув’язнення Юлії Тимошенко “вона все одно сидить”.
 
“Українській владі наплювати на реакцію зовнішнього світу”, – пояснив він.
 
“А якщо за ґрати потрапить пересічний громадянин? Його ж можуть просто вбити! І ніхто не заступиться, ніхто навіть не дізнається. Ось що страшно насправді”, – сказав політик.
 
“Страшно те, що люди не розуміють: Тимошенко – символ свободи. І вона вже півтора роки в тюрмі. А завтра постукають до вас в двері, але може бути вже пізно…”, – зазначив Олександр Турчинов.
За його словами, опозиція чекає на рішення Європейського суду з прав людини, тому що влада публічно декілька разів декларувала, що готова виконати будь-яке рішення.
 
“В будь-якому разі, це буде важливим індикатором. І це – який-неякий але шанс врятувати Юлю і Юру… Тому що демонстративне невиконання вердикту Європейського суду – механізм запуску санкцій ЄС і США, про які йдеться вже давно”, – зазначив політик.
 
На думку Турчинова, саме тому влада і намагається притягнути Юлію Тимошенко до нових “абсурдних справ”.
 
“Їх поспішність – це їх підготовка до рішення Європейського суду. Для того, щоб мати підстави, які вони вважатимуть “обґрунтованими” – не випускати Тимошенко на волю. З тієї причини, що вона в них фігурує в іншій кримінальній справі”, – додав він.
Опозиція наполягатиме на створенні слідчої комісії у Верховній Раді України щодо розслідування ситуації, яка склалася навколо Юлії Тимошенко: фальсифікації кримінальних справ і спроб приховати правду про вбивство Щербаня та інших жертв кривавого донецького криміналітету.
 
Про це в інтерв’ю LB.ua сказав народний депутат, Голова Політради Об’єднаної опозиції “Батьківщина” Олександр Турчинов.
 
“Оголосивши акцію громадської непокори, Тимошенко сформулювала чіткі, абсолютно законні вимоги. Порушуються її елементарні – як людини, громадянина, жінки – права, і ми не можемо заплющувати на це очі”, – сказав він.
 
Крім того, на думку політика, предметом розслідування слідчої комісії повинно стати також “вбивство депутата Кушнарьова”.
 
Він наголосив, що Кушнарьов був сильним політиком, лідером, “і багато “недонецьких” прихильників “регіонів” вважали його реальною альтернативою Віктору Януковичу”.
 
“Мотиви і наслідки пострілів в Ізюмі до кінця не вивчені, і крапка в цій справі, як і в справі Щербаня, не поставлена”, – сказав Олександр Турчинов.

Попередня

Володимир Бойко і Петро Репела взяли участь в урочистостях з нагоди 150-річчя з дня народження Тимотея Бордуляка

Наступна

Василь ДЕРЕВЛЯНИЙ: «Для цієї влади, для її суддів і прокурорів факти ролі не відграють, бо якщо вони побачать, що і справа про вбивство Щербаня, як то кажуть, тріщить по швах, вони преспокійно нафантазують якусь нову»