• 3 Липня, 2022

Арсеній Яценюк: «Компроміс» лише один: вони голосують особисто – ми розблоковуємо парламент

Єдиний шлях вирішення парламентської і політичної кризи в Україні – щоб депутати від Партії регіонів приходили на роботу і голосували особисто.
Про це заявив під час брифінгу у Верховній Раді голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

За його словами, країна перебуває «не просто в стадії політичної кризи за кнопку»: «Ні! В країні політична криза, в основі якої лежить те, що в Партії регіонів немає більшості. Або якщо вона є, то ця більшість не хоче ходити на роботу».
 
На переконання Арсенія Яценюка, щоб зняти політичну кризу, голові парламенту треба просто повинен включити систему особистого голосування.
 
Голова фракції «Батьківщина» підкреслив, що опозиція запропонувала «вже десятки варіантів виходу з ситуації», що склалася в парламенті, зокрема, ухвалити закон про кримінальну відповідальність за голосування чужими картками, який внесений до парламенту трьома опозиційними фракціями; внести зміни до Регламенту, за якими парламент працює щодня, а процедура голосування відбувається щодня на вечірньому засіданні; закріпити, що голова парламенту немає права підписувати закони, якщо вони не проголосовані в конституційний спосіб, і повинен блокувати картки відсутніх на засіданні депутатів.
 
«Але перша і основна умова – регіонали, ходіть на роботу, голосуйте і введіть сенсорну кнопку для того, щоб потім не було ніяких підстав говорити, що закони неконституційні. Єдиний шлях вирішення парламентської і політичної кризи в Україні – представники Партії регіонів приходять на роботу і голосують особисто», – наголосив він.
 
Відповідаючи на запитання журналістів, чи знайдеться компроміс до 19 лютого, Арсеній Яценюк відповів: «Компроміс», звичайно, може бути: вони приходять на роботу і голосують особисто – ми розблоковуємо парламент. Якщо у них в планах розблокувати парламент силовим варіантом, цього вистачить максимум на 10-15 хвилин, тому що ми не дамо можливості порушувати Конституцію і далі голосувати так, як вони голосували «на піаніно». Вони повинні для себе прийняти рішення, чи готова більшість взяти на себе відповідальність за виконання Конституції і довести, що їх дійсно 200 з гаком депутатів, а не 200 з гаком карток», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Попередня

Опозиція четвертий день блокує Раду

Наступна

Михайло Апостол провів зустрічі з громадянами для допомоги та вирішення наболілих проблем