• 29 Червня, 2022

Василь Деревляний: «Ми сьогодні в опозиції, але зробимо все, щоб змусити виконавчу гілку влади належно виконувати свою роботу»

В ефірі Тернопільського обласного державного телебачення в передачі «Слово має народний депутат» голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний розповів про свої напрацювання та роботу як народного депутата.

– Верховну Раду розблоковано. Які ваші плани щодо подальшої роботи?

– Нагадаю, що опозиційні фракції у Верховній Раді «Батьківщина», «Свобода» та УДАР протягом трьох тижнів блокували роботу парламенту з єдиною метою – зупинити порушення Конституції та відновити дотримання букви закону під час голосування.

І, що б там не говорили, нам вдалося зупинити цих «віртуозів», що перепутали кнопку для голосування з піаніно. Відтепер, ми уважно будемо слідкувати за вчорашніми кнопкодавами, адже в разі порушення, вилучається чужа картка для голосування та можна переголосувати винесене питання. Окрім того, нещодавно у Верховній Раді було зачитано нами подану заяву до Європарламенту з питань євроінтеграції України. Заяву було підтримано депутатською більшість.

За час блокування, ми працювали у комітетах та проводили прийоми громадян.

Сьогодні я активно працюю над покращенням стану доріг області. Після півторагодинною розмови з головою парламентського комітету з питань транспорту та зв’язку, я виступив ініціатором виїзного засідання комітету на Тернопільщину. Попередньо ми узгодили, що питання розгляду комісії будуть стосуватися не лише стану доріг в області, але й проблем зі сполученням залізничною дорогою, проблемних питань тернопільського аеропорту та інші. Я, Володимир Бойко та Михайло Апостол, як народні депутати, які передусім обрані відстоювати інтереси наших виборців – наших краян, не дивлячись на політичні  війни, ми маємо об\’єднати зусилля з виконавчою гілкою влади та працювати для Тернопілля. В жодному разі ми не відступаємо і ніколи не відступимо від боротьби з соціальною несправедливістю, з корупцією, боротьби за звільнення політичних в’язнів – Юлії Тимошенко і Юрія Луценка та повалення репресивного режиму в України.

Нещодавно я провів прес-конференцію, і мене дуже здивували деякі інтернет-газети. Замість долучитися до роботи щодо покращення стану доріг, підтримати область та її майбутні перспективи, взяти на контроль роботу комунальних установ, вони грають у видумані політичні ігри, плетуть інтриги. Тим часом Тернопіль стає невиїзним, бо фактично дороги вже немає ні до Івано-Франківська, ні до Києва, я вже мовчу про дорогу до Львова. Для вирішення цієї проблеми, нам потрібно об’єднувати зусилля.

Ми сьогодні в опозиції, але зробимо все, щоб змусити виконавчу гілку влади належно виконувати  свою роботу.

Так, для прикладу вже неодноразово у цій студії я наголошував та застерігав голів районних адміністрації від зловживань та земельного дерибану. Не одну земельну аферу нам вдалося розкрити та застерегти. Нещодавно народний депутат, мій колега Михайло Апостол зупинив прихватизацію 200 га. землі головою Монастириської РДА, який роздаровував її своєму синові, іншим наближеним. Як показує практика, в таких справах чомусь мовчать усі: прокуратура, правоохоронні органи, не мовчимо лише ми. І не будемо мовчати й надалі.

– Тернопільщина наразі має ще одну дуже важливу проблему. Бюджет досі не прийнятий, може ви могли б щось порадити депутатам обласної ради?

– Я не можу їм нічого радити, адже в даному скликанні Тернопільської обласної ради немає жодного депутата від партії ВО «Батьківщина». Разом з тим, я знаю, що там є достатня кількість депутатів для того, щоб сісти і прийняти цей бюджет. Я в жодному разі не підтримую бюджет, але не проголосувавши навіть за цей мізер, ми залишаємо сім’ї медиків, освітян, інших працівників бюджетних установ та держслужбовців без жодного доходу, а це неприпустимо.

Як керівник відповідальної політичної сили, я підготував розпорядження керівникам фракції у всіх районних радах нашої області з вимогою: проголосувати за питання бюджету на сесіях рад. Зараз, наші представники в усіх районах Тернопілля працюють над пропозиціями та доповненням до основного фінансового документу. 

Мені шкода, що депутати Тернопільської обласної ради не усвідомлюють, що питання бюджету надто важливе, щоб ігнорувати та політизувати його.

– Якщо Тернопільська обласна рада таки не запрацює. Що тоді?

– Ще після парламентських виборів я наголошував, що наша партійна організація готова до виборів обласної ради. Останнє волевиявлення наших краян показало, що діючий склад обласної ради не відповідає симпатіям жителів області. Але ми не наполягаємо на перевиборах, а виключно дотримуємося законності в цьому питанні. Якщо ж Закон вимагатиме проведення перевиборів, ми готові йти та перемагати.

 

Попередня

Спільна заява народних депутатів від опозиції, які входять до Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

Наступна

Троє народних депутатів від ВО \”Батьківщини\” виступили в ефірі телеканалу ТV-4 ВІДЕО