• 5 Серпня, 2021

Михайло Апостол звернувся до Генпрокуратури

Реагуючи на скаргу громадян, народний депутат України Михайло Апостол направив депутатське звернення до Генпрокуратури.

Напередодні, жителі села Гончарівка Монастириського району повідомили депутатові про те, що голова Монастириської районної державної адміністрації своїми розпорядженнями передав у власність та довгострокове користування земельні ділянки, що знаходяться на території Гончарівської сільської ради особам, які не мають відношення до цієї територіальної громади.

«Серед тих, що стали набувачами прав на земельні ділянки, переважають родичі голови Монастириської РДА Білика І.П. та наближені до нього керівники і засновники підприємств, які здійснюють діяльність пов’язану з веденням товарного сільськогосподарського виробництва. Місцевим жителям села Гончарівка земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства не надавались. У райдержадміністрації, впродовж останніх років, громадянам відповідали, що у наявності вільних земельних ділянок немає, тим самим вводили їх в оману», – йдеться у депутатському зверненні Михайла Апостола.

До звернення народний депутат прикріпив копію розпорядженням від 02 листопада 2012 року № 537-од. Згідно тексту розпорядження, голова Монастириської РДА передав у власність земельну ділянку, для ведення особистого селянського господарства, площею 2, 0 га громадянину Білику Олександру Івановичу.

«Скаржники стверджують що Білик Олександр Іванович це син голови Монастириської РДА Білика Івана Петровича. Дії останнього, щодо виділення земельної ділянки своєму синові, а також іншим близьким особам, суперечать нормам, встановленим пунктом четвертим частини 1 статті 6 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», – наголошує народний депутат у зверненні до Генпрокурора.

У документі також вказано про розпорядження від 29 грудня 2012 року № 699, яким голова райдержадміністрації передав 485 га земель сільськогосподарського призначення, що знаходяться на території Гончарівської сільської ради Монастириського району одній особі. Але, як зазначено у депутатському зверненні, дане розпорядження не надано для вільного ознайомлення і не розміщено на офіційному сайті райдержадміністрації, що суперечить принципам гласності та публічної у діяльності органів державної влади.

«Як з’ясувалося, також Білик І.П. видавав розпорядження про передачу земельних ділянок, які знаходяться на території інших сільських рад Монастириського району, при цьому таку інформацію приховували від голів відповідних органів місцевого самоврядування та жителів тих сіл», – підкреслив у депутатському зверненні М. Апостол.  

Політик переконаний, що видаючи розпорядження про передачу земельних ділянок окремо визначеним особам, Білик І.П. нехтував правом та бажанням отримати у власність чи користування земельні ділянки місцевими жителями, які ще не реалізували свого конституційного права на землю.

«Такі дії голови Монастириської РДА Білика І.П. є грубим порушенням прав та свобод громадян… У разі виявлення порушення норм чинного законодавства України, прошу вжити відповідних заходів реагування, а відповідь надати мені у встановлений законодавством строк.», – резюмує документ.

З метою забезпечення та (чи) відновлення законності та прав громадян, народний депутат Михайло Апостол підготував депутатські звернень до голів районних адміністрацій Теребовлянського, Бучацького, Гусятинського та Монастириського районів. У документах депутат просить надати перелік розпоряджень щодо виділення земельних ділянок та вказати поіменно кожного набувача права на цю землю.

 

Попередня

Питання позачергової сесії Гусятинської райради на контролі народних депутатів

Наступна

Андрій Пишний: «Регламентний комітет став інструментом для політичної інквізиції»