[an error occurred while processing the directive]

Українська Гельсінська спілка просить звільнити Юлію Тимошенко

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до президента з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко.
Про це повідомляє персональний сайт Юлії Тимошенко.

Клопотання підписали відомі правозахисники – голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров та виконавчий директор організації Аркадій Бущенко.

\”Розвиток ситуації із затриманням Ю.В. Тимошенко та подальшим судовим процесом над нею загострив увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до проблем неупередженості правосуддя в Україні, відповідності системи кримінального судочинства міжнародним стандартам в царині прав людини, зайвий раз підкреслив нагальну потребу у важливості якісно поліпшувати стандарти у сфері захисту прав громадян\”, – йдеться у клопотанні організації.

\”Під час перебування Ю.В. Тимошенко в ув\’язненні неодноразово фіксувалось погіршення стану її здоров\’я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності тримання її у лікарні. Очевидно, що умови, в яких відбувається її лікування, мало сприяють його ефективності. На сьогоднішній день стан її здоров\’я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання\”, – зазначають правозахисники.

У клопотанні також звертається увага на те, що станом на квітень 2013 року Юлія Тимошенко фактично відбула значну частину призначеного судом покарання. \”Очевидно, що давно вичерпані ті можливості досягнення цілей, яких мало досягти покарання\”, – наголошується у клопотанні.

\”Беручи до уваги, що у справі, за якою Тимошенко Ю. В. відбуває покарання, закінчені всі процесуальні дії, та враховуючи Вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейські стандарти в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що утримуються в місцях позбавлення волі, просимо Вас помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну та звільнити її від покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України\”, – закликають правозахисники.

 

[an error occurred while processing the directive]