• 13 Квітня, 2021

«Батьківщина» вимагає від влади припинити тиск на опозиційних депутатів, – заява Об’єднаної опозиції

Режим Януковича продовжує кампанію систематичного знищення Об’єднаної опозиції «Батьківщина» як свого головного політичного опонента та найбільшої опозиційної фракції у Верховній Раді.

Протягом тривалого часу не припиняється тиск, провокації та переслідування Григорія Немирі, Сергія Власенка, реальних переможців виборів від «Батьківщини» по так званим спірним мажоритарним округам, зокрема, Аркадія Корнацького та Віктора Романюка.

Однією із нових технологій, яка застосовується для розправи над опозиційними діячами, стало незаконне позбавлення їх депутатських мандатів під абсурдними приводами через підконтрольні адміністрації президента суди, як це було у випадку із Сергієм Власенком.

Зокрема, Київський окружний адмінсуд збирається розглянути позов про позбавлення мандата народного депутата Юрія Одарченка, який очолює київську партійну організацію «Батьківщини».

Цей інспірованою владою позов було подано до судової установи, яка ні за своїми повноваженнями, ні за законом не має права розглядати та виносити рішення у справах такого характеру. Адже це є прямими порушення норм Конституції, які чітко регулюють та визначають порядок дострокового припинення повноважень депутатів Верховної Ради.

Переконані, тиск на Юрія Одарченка прямо пов’язаний із його критикою столичної влади та активною боротьбою за негайне проведення виборів мера Києва та Київради, а також з його діяльністю як керівника київської парторганізації «Батьківщини», та перемогою в усіх мажоритарних округах Києва кандидатів від опозиції на минулих парламентських виборах.

Позов на Одарченка, як одного із досвідчених організаторів акцій протесту, також не випадково з’явився саме напередодні запланованого на 18 травня масштабного мітингу в рамках завершення кампанії «Вставай, Україно!».

Вже для всіх стало очевидним, що Партія регіонів не має більшості у Верховній Раді та не здатна проштовхувати потрібні їй рішення без використання підкупу та залякування депутатського корпусу заради залучення додаткових голосів. Саме тому влада намагається будь-якою ціною вибити з парламенту найбільш активних депутатів від опозиції.

Судова атака на Юрія Одарченка – це чергова неприхована спроба знищення парламентаризму в Україні і провокація влади, спрямована на зрив та блокування роботи Верховної Ради. Режим Януковича прагне знищити цей парламент, оскільки завдяки активному спротиву опозиції він залишається єдиною противагою сьогоднішній безконтрольній президентській владі.

Об’єднана опозиція «Батьківщина» вимагає від режиму Януковича негайно припинити тиск на народного депутата Юрія Одарченка. Зі свого боку наголошуємо, що будемо захищати свого соратника усіма доступними законними методами.

http://byut.com.ua

Попередня

Співчуття Богдану Наконечному з приводу втрати батька

Наступна

Внаслідок депутатського запиту народних депутатів від «Батьківщини», проблеми освітян Тернопільщини є почутими