• 7 Березня, 2021

Юлія Тимошенко: Кириченка примусили дати неправдиві свідчення

Цю заяву лідера опозиції Юлії Тимошенко перед початком судового засідання у «справі Щербаня», де має відбутися допит у режимі відеоконференції «свідка» ГПУ Петра Кириченка, зачитала її донька Євгенія:

Лжесвідчення – це важкий тягар, який взяв на себе Петро Кириченко. Я заявляю, що жодного слова правди в його свідченнях немає. Але я його пробачаю, бо не кожен може протистояти тиску авторитарної машини. Його примусили дати ці неправдиві свідчення, незаконно кинувши за грати його онкохвору дружину Ізабеллу Кириченко.
 
5 вересня 2011 року вона була незаконно заарештована, а вже 18 листопада 2011 року Петро Кириченко дав лжесвідчення проти мене. Після цього його дружину відпустили до нього в США.
 
Зараз я звертаюся до всіх чесних журналістів з проханням повідомити суспільству, що Ізабелла Кириченко 23 березня 2012 року публічно підтвердила, що її чоловік дав свідчення проти мене під тиском її незаконного утримання у в’язниці, вона заявила газеті «Київ пост»: «З перших хвилин мого затримання, слідчі в прокуратурі почали питати мене про мого чоловіка, так як він знає Лазаренка і Тимошенко. Вони говорили, що він повинен відповісти на 400 або 600 запитань… Прокурори сказали, що мій чоловік не дурень і він приїде, щоб звільнити мене».
 
За словами жінки, один з прокурорів дійшов до того, що вимагав в суді продовження терміну її затримання, посилаючись на зв’язки чоловіка із Лазаренком.
 
Це є прямим доказом сфальшованості свідчень Петра Кириченка під тиском Генеральної прокуратури України.
 
Я ще раз заявляю, що не маю жодного відношення до трагічної загибелі Євгена Щербаня. Ця справа проти мене сфабрикована Януковичем, щоб усунути мене від участі у президентських виборах 2015 року.

Read Previous

Європейські політики: Без звільнення Юлії Тимошенко ЄС не підпише Угоду про асоціацію з Україною

Read Next

Відео пенітенціарної служби доводить, що влада розповсюджує неправду щодо Юлії Тимошенко, – прес-служба «Батьківщини»