• 29 Червня, 2022

\”Батьківщина\” вимагає виконати рішення ЄСПЛ та звільнити Юлію Тимошенко, – заява

У \”Батьківщині\” вимагають від влади виконати рішення Європейського суду з прав людини і звільнити Юлію Тимошенко та звертаються до міністра юстиції Олександра Лавриновича з проханням припинити дезінформувати суспільство щодо рішення Європейського суду по першій скарзі Юлії Тимошенко.
Про це йдеться у заяві прес-служби партії \”Батьківщина\” у відповідь на коментарі міністра юстиції Олександра Лавриновича.

\”Європейський суд з прав людини 30 квітня цього року визнав, що суддя Кірєєв арештував Юлію Тимошенко незаконно, на підставі суддівського свавілля і при ухваленні рішення щодо Юлії Тимошенко взагалі не керувався законодавством та діючим на той час КПК, а також порушив Європейську конвенцію з прав людини, яка є частиною національного законодавства\”, – наголошується у заяві прес-служби партії.
 
У \”Батьківщині\” підкреслюють, що \”захист лідера опозиції неодноразово наголошував, що дії Кірєєва протирічать українському законодавству та міжнародним конвенціям\”.
 
\”ЄСПЛ визнав, що суд у \”газовій справі\” був політично вмотивованим і взагалі не базувався на вимогах як українського, так і міжнародного законодавства. Захист завжди наголошував, що у випадку з Юлією Тимошенко влада взагалі не керувалася і не керується законами\”, – зазначається у документі.
 
У прес-службі підкреслюють, що Юлія Тимошенко у своїй скарзі \”не вимагала ніяких компенсацій, щоб позбавити владу можливості маніпулювати у питанні виконання рішення ЄСПЛ\”.
 
\”Захист Юлії Тимошенко та лідер опозиції, звісно, могли виставити багатотисячні претензії до влади, яка порушила права Юлії Тимошенко, однак навмисно цього не робили, щоб у влади не було підстав для відговорок\”,- йдеться у заяві.
 
У прес-службі нагадують міністру юстиції Олександру Лавриновичу, що окрім додаткових загальних заходів при виконанні рішень ЄСПЛ, треба застосовувати додаткові індивідуальні заходи.
 
\”У ст. 10 Закону про виконання рішень європейського суду чітко зазначено, що додатковий індивідуальний захід – це повернення людини у стан, у якому вона перебувала до порушення її прав. Тому партія \”Батьківщина\” вимагає повернути Юлію Тимошенко у стан, у якому вона перебувала до винесення Кірєєвим свавільних та незаконних рішень та звільнити лідера опозиції\”, – зазначають у \”Батьківщині\”.
 
У заяві наголошується, що \”навіть розглядаючи питання по ст. 3 Європейської Конвенції, ЄСПЛ визнав, що були порушені принципи вимог національних законів\”.
\”І наостанок. У Європейському суді розглядався лише перший епізод скарги. Усе інше, у тому числі і тортури щодо Юлії Тимошенко, розглядатимуться під час розгляду \”великої скарги\”, – йдеться у заяві.

Попередня

Світовий конгрес українців закликає негайно звільнити Юлію Тимошенко

Наступна

Предстоятелі християнських Церков просять Віктора Януковича звільнити Юлію Тимошенко