[an error occurred while processing the directive]

Представники партії влади перекручують зміст рішення ЄСПЛ, – захисник Юлії Тимошенко

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні про незаконний арешт Юлії Тимошенко чітко встановив політичні мотиви переслідування екс-прем\’єр-міністра.
Про це вчора під час прес-конференції заявив захисник Сергій Власенко.

На його думку, представники Партії регіонів маніпулюють інформацією та перекручують у своїх коментарях зміст рішення ЄСПЛ щодо першої скарги Юлії Тимошенко.
 
«В рішенні Європейського суду зазначено, що суддя (Кірєєв), приймаючи рішення про політично вмотивований арешт Юлії Тимошенко, не керувався нормами чинного законодавства, тому говорити про те, що «ми змінили закон і виконали приписи Європейського суду» – є абсолютно безпідставним. Вони так само порушують новий закон при час розгляд інших надуманих справ», – зазначив захисник.
 
Він також спростував заяви представників правлячої партії про те, що влада начебто вже виконала рішення ЄСПЛ.
 
«Влада нічого не зробила на сьогоднішній день задля виконання рішення Європейського суду з прав люди», – наголосив Сергій Власенко.
 
Він заявив, що у рішенні ЄСПЛ чітко зазначено про політичну мотивацію рішення судді Кірєєва і процитував рішення Європейського суду: «… суд вбачає низку специфічних характеристик досудового ув\’язнення, які дають йому змогу розглядати це питання окремо від більш загального контексту політично вмотивованого переслідування заявниці, як лідера опозиції, шляхом висування їй кількох кримінальних обвинувачень після зміни влади і до проведення парламентських виборів…».
 
Сергій Власенко наголосив, що таке формулювання свідчить про політичні мотиви кримінального переслідування Юлії Тимошенко та нагадав про міжнародну реакцію щодо рішення ЄСПЛ.
 
«У Державному департаменті США, в офісі Кетрін Ештон і Штефана Фюле сидять юристи за кваліфікацією трошки вищі, ніж Володимир Олійник та інші коментатори від Партії регіонів. Саме ці установи та люди, а також представники Міжнародного моніторингового комітету та Європарламенту – чітко заявили, що рішення Євросуду встановило політичні мотиви арешту та тримання під вартою Юлії Тимошенко», – зазначив захисник.
 
«Я ще раз підкреслюю, у цих людей працюють юристи, які є кращі фахівці, ніж згадувані вище коментатори», – резюмував Сергій Власенко.

www.byut.com.ua

[an error occurred while processing the directive]