• 18 Травня, 2021

Опозиція вимагає кримінальну відповідальність за закриття медичних закладів

Опозиція вимагає кримінальну відповідальність за необгрунтоване закриття медичних закладів під час проведення владою антинародної \”медичної реформи\” та наполягає на обов\’язковому погодженні цього питання з громадою.
Відповідний законопроект зареєстрували народні депутати України фракції «Батьківщина» Олександр Турчинов та Андрій Павловський.

У пояснювальній записці до проекту Закону України \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України\” (щодо залучення місцевих громад та громадських організацій до вирішення питань оптимізації, реорганізації або ліквідації мережі державних і комунальних закладів охорони здоров\’я) зазначається, що під виглядом «медичної реформи» по всій країні відбувається закриття лікарень та скорочення медперсоналу, приватизація та перепрофілювання медичних установ. Така політика є антисоціальною і спрямованою на звуження обсягу конституційних прав громадян, – переконані автори законодавчої ініціативи.

Так, у Донецькій області протягом 2012 року ліквідовано лікарні в 6 містах. У місті Кіровське закрито єдину лікарню в місті, в Ясинуватій і Авдіївці закрито по одній з двох лікарень. Також, ліквідовуються лікувальні заклади і в інших регіонах, зокрема скорочено номерну лікарню у селі Лазірки Оржицького району Полтавської області, дільничну лікарню у селі Пальміра на Черкащині.

Крім лікувальних закладів скорочується чисельність пологових будинків. Так, у Дніпропетровській області ліквідовано 16 пологових будинків. При цьому, за даними Дніпропетровського управління статистики, в регіоні спостерігається зростання смертності дітей віком до одного року майже на 8%.

Депутати нагадують, що відповідно до статті 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров\’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Автори проекту також підкреслюють, що у державних і комунальних закладах охорони здоров\’я медична допомога надається безкоштовно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.

Відповідно Турчинов та Павловський у своєму законопроекті пропонують, щоб під час оптимізації, реорганізації або ліквідації державних та комунальних закладів охорони здоров’я, до цього процесу максимально залучалась громадськість.

Щодо державних закладів пропонується узгоджувати подібні ініціативи з громадськими радами при центральних та місцевих органах влади, а стосовно комунальних закладів – приймати такі рішення лише на підставі результатів місцевого референдуму.

Також передбачена кримінальна відповідальність за порушення встановленого законом порядку скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров\’я.

http://byut.com.ua

Попередня

Рада підтримала ініційований опозицією законопроект щодо боротьби із корупцією в держструктурах

Наступна

Опозиція зустріла Януковича скандуванням «Юлі – волю!»