[an error occurred while processing the directive]

Лановецька прокуратура підтвердила незаконність дій голови Лановецької райради, представника ПР

Прокуратура Лановецького району у відповідь на депутатське звернення депутата районної ради від фракції «Батьківщина» Руслани Кушнір, підтвердила незаконність дій голови Лановецької районної ради.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питань щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, призначення і звільнення їх керівників, що перебувають в управлінні районних і обласних рад можуть вирішуватися виключно на пленарних засіданнях районної ради.

Проте, очевидно, що не для всіх чиновників закони писані, особливо якщо ці чиновники з партії влади…

«Голова Лановецької районної ради від Партії регіонів О.Блажейчук таки вирішив, що закони йому не писані і приналежність до владної партії дає йому право вирішувати все за депутатів», – коментує ситуацію керівник депутатської фракції «Батьківщина» Лановецької районної ради Руслана Кушнір. – «Зіславшись на рішення районної ради попереднього, п’ятого,  скликання «Про доручення голові районної ради щодо вирішення окремих питань управління спільною власністю територіальних громад сіл та міста Лановецького району у міжсесійний період», яке в свою чергу було відмінено ще у 2011 році, О.Блажейчук видав розпорядження від 02 січня 2013 року № 1-К «Про звільнення Кружілка О.М.»( з посади директора кіновідеомережі) та від 01 лютого 2013 року № 11-К «Про призначення виконуючим обов’язки директора Лановецької районної комунальної кіновідеомережі Теслюка В.Є.».

 За словами  керівника депутатської фракції «Батьківщина», своїми діями голова Лановецької райради порушив одну із важливих норм роботи і функціонування системи влади в Україні, яка закріплена у частині другій ст.19 Конституції України. Згідно якої: «органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

«Своїм рішенням голова ради також перевищив надані йому Законом повноваження, як посадовій особі місцевого самоврядування та прийняв рішення, які належать, виключно, до повноважень районної ради. Такі дії голови районної ради позбавили нас – депутатів районної ради права брати участь в ухваленні рішень з питань, що належать до виключної компетенції ради та повинні вирішуватися на її пленарних засіданнях», – пояснила Руслана Кушнір.

З приводу виявлених порушень, Руслана Кушнір як депутат районної ради підготувала депутатське звернення, адресоване прокурору Лановецького району.

\"\"

\"\"

Прокуратура Лановецького району у відповідь на депутатське звернення, підтвердила незаконність дій голови Лановецької районної ради О. Блажейчука.

            «Звичайно, щоб легалізувати своє беззаконня, на розгляд сесії ради, 18 квітня було винесено проект рішення про затвердження розпоряджень голови районної ради, що теж не передбачено жодним нормативно-правовим актом. Про незаконність дій голови Лановецької районної ради наголошує і районна прокуратура, яка внесла подання про скасування протиправних рішень. Вже 16 травня присутній на сесії районної ради  прокурор  навів чіткі аргументи щодо необхідності приведення рішень районної ради та розпоряджень голови районної ради у відповідності до вимог законодавства», – розповіла депутат від «Батьківщини».

Проте, за її словами, голова Лановецької райради і тут вирішив прикритися рішенням районної ради та виніс проект про… відхилення подання прокуратури.

«Після беззмістовних аргументів з боку голови райради О.Блажейчука, прокурор запевнив депутатів, що у випадку незадоволення подання, прокуратурою району буде підготовлено позов до суду про скасування протиправних рішень ради та розпоряджень голови райради. В результаті голосування, подання не відхилили, але й не задовольнили», – підкреслила Руслана Кушнір.

За словами жінки-політика, в такій ситуацій питання залишається відкритим. Чи дотримає прокурор даного депутатам слова – виконає свій професійний обов’язок щодо захисту «букви» Закону, не піддасться волі очільника з провладної партії? Час покаже……

[an error occurred while processing the directive]