[an error occurred while processing the directive]

Сергій Соболєв: Янукович домовився з Путіним про передачу «Сім’ї» газорозподільчих мереж

На переговорах президентів України і Росії в Сочі було домовлено про фактичний контроль РФ над українською газотранспортною системою та про передачу «Сім’ї» Януковича розподільчих газових мереж.
Про це, посилаючись на інформацію російського джерела, заявив в ефірі телеканалу ICTV перший заступник голови парламентської фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«За інформацією джерела, на переговорах за зачиненими дверима два президенти домовилися про те, що газотранспортна система України буде поділена через консорціум 50 на 50, а внутрішні мережі будуть передані такому собі «даруванню», новому мільярдеру Курченку, який представляє сім\’ю пана Януковича. Таким чином, фактично ГТС управлятиме Російська Федерація, а внутрішні мережі будуть передані родині Януковича», – зазначив Сергій Соболєв.

Він підкреслив, що подібні маніпуляції з газотранспортною системою суперечать українському законодавству.

«Згідно з нашим законодавством, приватизація чи здача в оренду ГТС України заборонена. За це свого часу проголосували більш ніж 400 депутатів», – наголосив політик.

Крім того, він зауважив, що домовленість про зниження вартості газу в обмін на створення газотранспортного консорціуму позбавлена сенсу, оскільки з 2015 року Росія припиняє регулювати ціни на газ та переходить на світові ціни.

«Ми вже отримали одну знижку на газ у результаті Харківських угод. Знижки реально ніякої немає, а ми кожного року влазимо в борги на 4 – 6 млрд. доларів в рахунок майбутньої оплати за базування Чорноморського флоту на території України. Тепер нам обіцяють чергову знижку на газ», – відзначив Сергій Соболєв.

Опозиціонер наголосив, що влада намагається розпорядитися газотранспортною системою всупереч волі більшості громадян України, які категорично проти здачі ГТС Росії, навіть якщо в результаті буде знижка на газ.

«60% громадян виступають категорично проти цього, лише 12% виступають за те, щоб така угода була підписана, а ще частина вважає, що таку угоду можна підписувати, але якщо це буде тристоронній консорціум», – відзначив Сергій Соболєв.

http://byut.com.ua

[an error occurred while processing the directive]