• 29 Червня, 2022

Опозиція вимагає від Азарова прозвітувати про виконання держбюджету

Опозиція вимагає від уряду прозвітувати у Верховній Раді про виконання держбюджету на 2013 рік.
Про це заявив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на погоджувальній раді в парламенті в понеділок, 3 червня.

Арсеній Яценюк зазначив, що минулого пленарного тижня уряд повинен був звітувати в парламенті про виконання державного бюджету за 2012 рік: «Звіт був підготовлений і розглянутий на відповідному профільному комітеті, але до парламентської зали він і не дійшов».

Опозиція вимагає звіту уряду про виконання державного бюджету 2012 року: «Також ми хотіли б почути від уряду відповіді на запитання, що відбувається в українському бюджеті і чому дефіцит державного бюджету, за даними Мінфіну, за останні п’ять місяців зріс у чотири рази в порівнянні з показниками минулого року».

Голова фракції «Батьківщина» також підкреслив, що з 1 січня поточного року уряд залучив майже 60 млрд грн.: «Куди витрачаються ці кошти і хто буде потім погашати внутрішню і зовнішню заборгованість України? Чому сьогодні державний бюджет живе фактично виключно за рахунок позичених коштів, а не за рахунок росту економіки, який цей уряд так і не спромігся забезпечити».

Арсеній Яценюк звернувся до спікера парламенту з тим, аби він направив листа прем’єр-міністру України з вимогою подати до Верховної Ради програму дій Кабінету міністрів України: «Це пряма конституційна вимога, яка порушується протягом останніх трьох років. Український уряд повинен прибути до парламенту, чітко відповісти на питання, що він робив, і дати нам картину того, що він буде робити».

Він також нагадав, що генеральний прокурор України ще жодного разу не виступав у стінах Верховної Ради: «Парламент повинен запросити генерального прокурора з інформацією про те, що відбувається в країні», зазначив він, додавши, що генпрокурор має прозвітувати стосовно побиття журналістів 18 травня, а також загалом про те,  що відбувається в Україні: щодо корупції, того, що відбувається в суддівській, правоохоронній системі.

За його словами, генпрокурор повинен поінформувати парламент про те, як органи прокуратури борються за законність і правопорядок в країні. «Ми як опозиція сподіваємось, що генеральний прокурор представляє не Партію регіонів, а прокуратуру як незалежний орган. І хотіли б, щоб він прибув до Верховної Ради і поінформував парламент, які є проблеми в Генеральної прокуратури і як вона бореться з «беспределом» і бандитизмом, який є сьогодні в країні, в тому числі й у вищих ешелонах влади».

Арсеній Яценюк також зазначив, що до порядку денного парламенту включено проект закону №2971 щодо так званих проблемних округів. Він нагадав, що за наполягання опозиції спікер ВР дав доручення профільному комітету щодо напрацювання спільного законопроекту.

«Робоча група поки що його не напрацювала – у неї буде засідання сьогодні і завтра, – тож до моменту напрацювання спільного законопроекту щодо виборів у проблемних округах доцільності включення до порядку денного інших законопроектів немає. Це наше зобов’язання також перед європейськими партнерами, тому давайте разом внесемо цей законопроект всіма фракціями і проголосуємо так, як ми голосували по всіх інших законопроектах, в тому числі й євроінтеграційних», – підкреслив він.

Голова фракції «Батьківщина» також наголосив, що одним із перших на наступному пленарному тижні необхідно розглянути проект закону №2221 щодо скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави: «Цей закон про те, щоб відібрати пільги у членів уряду та Верховної Ради, щоб продати «Кончу-Заспу», за яку чомусь платять українські платники податків. У країні неймовірні проблеми з виконанням державного бюджету. Такий закон повинен бути прийнятий, і сотні мільйонів гривень повинні бути спрямовані в тому числі на лікарню «Охматдит», яку не можуть добудувати протягом декількох років».

Арсеній Яценюк повідомив, що 31 травня направив спікеру ВР листа, в якому вимагає включити до порядку денного ВР ще близько 20 проектів законів від опозиції.

http://byut.com.ua

Попередня

На акції \”Вставай, Україно!\” в Донецьку Тернопільщину представили Володимир Бойко та Михайло Апостол

Наступна

За депутатським запитом Василя Деревляного Генпрокуратура розпочала розслідування правопорушень на Тернопільщині