• 14 Квітня, 2021

Швеція наполягає на звільненні Юлії Тимошенко до саміту у Вільнюсі

Швеція вимагає звільнити лідера опозиції Юлію Тимошенко до саміту у Вільнюсі.
Про це сьогодні йшлося під час зустрічі Заступника голови Партії «Батьківщина», Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Григорія Немирі з Головою Комітету у закордонних справах Парламенту Швеції Софією Аркелстен.

Під час зустрічі, яка проходила в рамках конференції «Політичні в‘язні та Рада Європи» у Стокгольмі (Швеція), сторони обговорили питання двостороннього співробітництва Україна – ЄС та взаємовідносини Україна – ЄС в рамках проведення Саміту Східного Партнерства, який відбудеться у Вільнюсі у листопаді цього року.

У зв‘язку з цим Софія Аркелстен підкреслила, що позицію ЄС було чітко викладено у висновках Ради ЄС від 10 грудня 2012 року, та підкреслила, що ці умови залишаються незмінними.

«Без вчасного та повного виконання зазначених умов підписання Угоди не буде можливим», – зазначила вона. «Нас особливо турбує відсутність прогресу у розв‘язанні питання Юлії Тимошенко, її звільнення та реабілітації».

Крім того, Голова Комітету Парламенту Швеції додала, що «ЄС також турбує відсутність реального прогресу у реформуванні виборчого законодавства України та реформуванні прокуратури».

Софія Аркелстен висловила вдячність Григорію Немирі за послідовну підтримку опозицією пріоритетів євроінтеграції, демократизації та модернізації України.

У свою чергу Григорій Немиря запросив Софію Аркелстен відвідати Україну найближчим часом.

Також сьогодні Григорій Немиря провів зустрічі з членами Парламенту Швеції – представниками Комітету у справах ЄС та Комітету з питань оборони.

Нагадаємо, що 10-11 червня Григорій Немиря  бере участь у конференції «Політичні в‘язні та Рада Європи», яку проводить Фундація Jarl Hjarlmarson. Мета діяльності Фундації Jarl Hjarlmarson, яку було засновано після падіння Берлінської стіни та Залізної Завіси, сприяти співпраці та європейському розвитку на основі свободи, демократії та ринкової економіки.

http://byut.com.ua/news/15090.html

Попередня

Представники «Батьківщини» Тернопільщини взяли участь в презентації он-лайн проекту ОБСЄ в Україні спільно з ЦВК

Наступна

Якщо є ціль і робота – буде і результат