[an error occurred while processing the directive]

Арсеній Яценюк: Завтрашня зустріч опозиції з президентом має відбутися публічно і в присутності ЗМІ

За словами Арсенія Яценюка, опозиція планує обговорити з президентом питання європейської інтеграції України. Він наголосив, що в рамках цього питання мають бути виконані три пункти, серед яких звільнення Юлії Тимошенко та зупинка політичних переслідувань.

«Сподіваюся зустріч з президентом Януковичем буде публічною, прозорою, в присутності ЗМІ, і Україна почує, що відбувається в державі, а Віктор Янукович не просто почує, а відреагує на те, що відбувається як у стінах Верховної Ради, так і в кожній український хаті», – заявив голова Політради ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк у парламенті у вівторок, 18 червня.

«Для цього необхідно, щоб глава держави став хоча б на час президентом і зрозумів, що саме від нього залежить, яким чином буде розвиватись країна. Ми як опозиція маємо перелік питань до Віктора Януковича і до більшості, яка зобов\’язана приймати рішення, необхідні для народу України», – наголосив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що «учора відбулось ще одне «покращення» – мінус 10% промислового виробництва»: «Падіння промислового виробництва в Україні за останніх п’ять місяців склала 10%. І це, до речі, по тим регіонам, де Партія регіонів має найбільший промисловий капітал, має підтримку і свої компанії».

«Ви звільняєте людей, ви закриваєте заводи, ви зменшуєте ВВП країни, ви зменшуєте можливість для України розвивати економіку», – звернувся він до представників більшості.

За словами Арсенія Яценюка, опозиція планує обговорити з президентом питання європейської інтеграції України. Він наголосив, що в рамках цього питання мають бути виконані три пункти, серед яких звільнення Юлії Тимошенко та зупинка політичних переслідувань: «Це питання постане на нашій зустрічі і ми хочемо, щоб Віктор Янукович дав чітку відповідь, в які терміни буде вирішено критерії для підписання угоди з ЄС і в який спосіб Юлія Тимошенко буде звільнена».

Він підкреслив, що сьогодні стан здоров\’я Юлії Тимошенко є загрозливим: «Для того, щоб вирішити це питання, необхідно надати медичну допомогу Юлії Тимошенко за межами України. Ми будемо звертатись до всіх українських і міжнародних інстанцій, щоб надати їй можливість отримати медичну допомогу за кордоном».

Ще одне із питань, яке опозиція планує обговорити з президентом , стосується призначення виборів. Арсеній Яценюк нагадав, що опозиція наполягає на проведенні виборів «виключно в той період, коли ми можемо запросити іноземних спостерігачів, мобілізувати наших спостерігачів, коли влада не буде задіювати адміністративний ресурс так, як вона задіює влітку, і тоді, коли ми можемо провести чесні і прозорі вибори».

«Проведення чесних і прозорих виборів повинно відбутись в терміни, визначені (профільним. – ред) комітетом щодо всіх дострокових виборів, а саме 27 жовтня поточного року», – підкреслив він.

Він наголосив, що йдеться про всі вибори, зокрема, у п’яти «проблемних» округах, «де в опозиції вкрали перемогу», та вибори київського міського голови та Київради.

«Це питання не вирішується в стінах Верховної Ради, це питання, яке повинен вирішити президент України Віктор Янукович і дати вказівку своїй більшості проголосувати за це», – підкреслив голова фракції «Батьківщина».

http://byut.com.ua

[an error occurred while processing the directive]